Budú sa prepisovať učebnice? Vedci objavili nový ľudský orgán

Budú sa prepisovať učebnice? Vedci objavili nový ľudský orgán
Zdroj: University of Limerick

Nové zistenia už zahrnula do nových vydaní aj najznámejšia lekárska učebnica Gray´s Anatomy.

Nový orgán sa nachádza v tráviacom trakte a nie zase tak úplne nový. Poznáme ho ako okružie. Ide o tenkú zriesnenú blanu v brušnej dutine, pomocou ktorej sú zavesené orgány a držia tak na svojom mieste. Píše Daily Mail.

Donedávna prevládala teória, že je okružie roztrieštené na časti a každá časť je súčasťou iného orgánu. Nedávny výskum však poukánal na niečo iné. "Anatomický popis bol stanovený pred viac ako 100 rokmi a bol nesprávny. Tento orgán má ďaleko od niečoho roztriešteného. Je to jednoducho jeden orgán," povedal vedecký výskumník z univerzitnej nemocnice Limerick v Írsku J Calvin Coffey.

Zdroj: University of Limerick

Výsledky štúdie zverejnili v odbornom časopise Lancet. Nové zistenia už zahrnula do nových vydaní aj najznámejšia lekárska učebnica Gray´s Anatomy.

"Teraz, keď sme pochopili anatómiu a štruktúru, nasleduje funkcia. Ak pochopíte tú, môžete potom odsledovať abnormálne funkcie, čo vedie k identifikácii ochorenia. Keď to spojíte, dostanete základy pre novú medicínsku oblasť týkajúcu sa okružia," povedal Coffey.

ÍRSKO/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Organ

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.