Dostala nový mobil. Zostala v nemom úžase, čo v ňom našla

Sophie Highfield dostala nový iPhone. Mala v ňom čísla na celebrity.
Zdroj: Profimedia.sk

Sophie záhadne vlastnila niečo, za čo by novinári boli ochotní zaplatiť nemalú sumu peňazí.

Sophie Highfield dostala od otca úplne novučičký iPhone 5s. Uložila si do neho kontakty svojej rodiny a známych. Jedného dňa vyťukala v zozname písmeno M, pretože chcela zavolať svojej matke. A potom sa stalo niečo, čo ani zďaleka nečakala. Na telefóne sa jej objavilo niekoľko čísiel na rôzne maminy a otcov. Zmätene začala písať ďalšie písmená. Zistila, že jej zoznam je od A do Z plný čísel na celebrity. Sophie tak záhadne vlastnila niečo, za čo by napríklad novinári boli ochotní zaplatiť nemalú sumu peňazí. Mala čísla slávnych herečiek, hercov, speváčok, moderátorov či olympionikov.

Zdroj: Profimedia.sk

"Spočiatku som nemala s telefónom žiadny problém. Stalo sa to až teraz v máji, keď sa mi tieto kontakty objavili," povedala pre Daily Mail Sophie. 

Pokojne si mohla pokecať napríklad s Adele, alebo bývalou Spice Girls Emmou Bunton.

Zdroj: instagram @tommunrostudio

„Telefón bol úplne nový, dostala som ho v roku 2014 od otca. Bol zabalený v celofáne, nemám tušenie, ako sa to stalo, mala som čísla doslova na stovky ľudí," opisuje záhadu majiteľka telefónu.

Zdroj: TASR

Sophie zoznam nezneužila a odniesla ho výrobcovi. Mesiac bola bez mobilu a ani vyšetrovaním sa na nič neprišlo. Alebo to spoločnosť tají. Jej iPhone sa ale očividne synchronizoval s desiatkami ďalších. "Som rovnako znepokojená možnosťou, že moje údaje by mohli skončiť na telefónoch iných ľudí," uviedla Sophie.

BRATISLAVA/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.