Prababička sa roky modlila k figúrke z Pána prsteňov. Myslela si, že je to svätý Anton

Istá podobnosť tam je.
Zdroj: eBay

Babička nechcela uveriť, že to naozaj nie je jej obľúbený svätec.

Babička sa nevedome celé roky modlila k figúrke Elronda z Rolinky z kolekcie Pána prsteňov. Veriaca žena si celé roky myslela, že je to svätý Anton Padovský.

To, že sa babka pomýlila odhalila až jej vnučka Gabriela Brandão z mesta Florianópolis v Brazílii. Ako skúsená vizážistka, si okamžite všimla, že soška je nejaká zvláštna. Počúvala svoj cit a snažila sa sošku nájsť na internete. Po chvíli našla presne rovnakú sošku v ponuke materiálov propagujúcich film Pán prsteňov, napísal denník Metro.

Figúrka sa na internete nevolala svätý Anton Padovský ale Elrond z Roklinky. Gabriela potom fotografie postavičiek zavesila na facebook. K fotkám napísala: Prababička mojej dcéry sa roky modlí k tejto soške svätého Antona...ale pozrite sa bližšie a uvidíte."

No na obranu babičky treba povedať, že ak má človek slabší zrak, naozaj si figúrky môže pomýliť, pretože sú si farebne veľmi podobné.

Dnes sa už babka k Elrondovi z Roklinky nemodlí. „Snažila som sa jej to vysvetliť, no nevedela to pochopiť," povedala Gabriela. Skúsila to ešte na druhý deň a konečne to prababička pochopila, aby nebola smutná, kúpili jej sošku svätého Antona z Padovy.

BRATISLAVA/METRO, ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kuriozita

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.