Takto vyzeral celosvetový Deň bez nohavíc v metre

Ďeň bez nohavíc v pražskom metre.
Ďeň bez nohavíc v pražskom metre. Zdroj: TASR

Zapojilo sa aj hlavné mesto Česka Praha.

K recesistickej akcii Jazda metrom bez nohavíc, ktorá sa koná od roku 2002 a postupne sa do nej zapájajú desiatky krajín, sa dnes pripojili aj metropoly Česka a Nemecka, Praha a Berlín. V Prahe sa do metra odvážilo bez nohavíc niekoľko prevažne mladých ľudí, ktorí to podľa fotoreportáže Českého rozhlasu pojali napriek mrazivému počasiu ako zábavu. V Berlíne ich bolo asi 200 a stretli sa na stanici Frankfurter Allee, odkiaľ sa vydali rôznymi trasami v niekoľkých skupinách, informovala tlačová agentúra DPS.

Od prvého ročníka sú propozície pre účastníkov Svetového dňa bez nohavíc jednoduché: stačí nabrať odvahu, vyzliecť si nohavice a cestovať s vážnou tvárou v metre, ako by sa nič nedialo.

Akcia sa zrodila pred 16 rokmi v New Yorku v hlave herca a producenta Charlieho Todda. Na prvom ročníku v roku 2002 sa zúčastnilo sedem mužov, ktorí prešli sedem zastávok metra bez nohavíc.

Účastníci akcie môžu mať na sebe zimné bundy, čapice, šály aj rukavice, jediná atypická vec je to, že nemajú nohavice, citoval Český rozhlas z webu akcie.

Postupne sa do akcie zapájali mestá nielen v USA, ale aj v Austrálii, niektorých ázijských krajinách a v západnej časti Európy. Termín akcie na ďalší rok oznamujú organizátori v decembri. Tu je zopár tohtoročných fotiek

Praha

Zdroj: TASR

Zdroj: TASR

Londýn

Zdroj: Instagram/@repostingbeauty

Montréal

Zdroj: Instagram/@jfsavaria

Zdroj: Instagram/@armandorafael11

Londýn

Zdroj: Instagram/@showbit_nigeria

Chicago

Zdroj: Instagram/@drewinchicago

Miláno

Zdroj: Instagram/matarazzoluca

Brisbane

Zdroj: Instagram/wanderlust_amberpunk

New York City

Zdroj: Instagram/@istillheartnewyork

PRAHA, BERLÍN/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.