5 hrozivých vecí, ktoré sa dejú s mužským prirodzením s pribúdajúcim vekom

5 hrozivých vecí, ktoré sa dejú s mužským prirodzením s pribúdajúcim vekom
Zdroj: Shutterstock.com

Nepríjemné veci opísal odborník z urológie.

Starnutie je nemilosrdné a kruté. Na jednej strane by ste mali byť s pribúdajúcimi rokmi múdrejší, ale čo sa týka elasticity kože a mladistvého vzhľadu, to je už iné. Milí páni, so starnutím neprichádza len šedivenie vlasov, ich vypadávanie, bolesti či vrásky. Dotýka sa aj toho najcennejšieho, čo máte. Vášho prirodzenia.

Nepríjemné detaily opísal v magazíne Men´s Health Brian Steixner, riaditeľ Inštitútu pre zdravie mužov v Jersey Urology Group.

1. Bude sa zmenšovať

Ide o nezvratnú vec spôsobenú nedostatkom zdravých buniek, ktoré postupne nahrádzajú neeleastické kolagénové vlákna. Jediný spôsob, ako to spomaliť, je udržať si váhu a radikálne nepriberať. Tuk, ktorý sa nahromadí v oblasti brucha totiž roztiahne kožu a čoraz vyššie percento penisu je "pochovaného" pod kožou.

2. S pribúdajúcim vekom prichádza aj zakrivenie

Zlou správou je, že s tým nič nenarobíte. Spôsobuje to zjazvené tkanivo, ktoré sa hromadí po celej dĺžke penisu v dôsledku každodennej aktivity, akou je napríklad šport a sex. "V šesťdesiatke a sedemdesiatke to môže byť stále horšie a horšie. Videl som dokonca pacientov, ktorí mali penis skoro ako otáznik," povedal Steixner.

3. Bude stále ovisnutejší

Jednoducho povedané, váš miešok bude čoraz viac klesať. Za to môžete poďakovať strate svalovej hmoty. Najextrémnejší prejav sa v angličtine nazýva Splash Down a práve preto, že keď si napríklad sadnete na toaletu, váš miešok sa dotkne vody.

4. Problémy s výkonnosťou

Erektilná dysfunkcia sa môže objaviť v každom veku a postihuje 30 miliónov mužov po celom svete. Nie je to nezvyčajný problém. Čo ho ale spôsobuje? Strata krvi. "Je to akoby váš penis dostal infarkt, takže jedinú radu, ktorú môžem mužom dať, je tá, ktorú lekári dávajú pacientom s ochorením srdca. Zdravo jesť, cvičiť a chodiť na pravidelné prehliadky," hovorí Steixner.

5. Toto by mali vedieť všetci muži

Pravidelne sa kontrolovať a poznať príznaky rakoviny prostaty a semmeníkov. Pri starnutí sa zvyšuje aj riziko rakoviny kože. To platí najmä pre fanúšikov opaľovania sa bez plaviek.

USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.