V Dunaji našli zamrznutú líšku. Zahynula strašnou smrťou

Má byť varovaním.
Na Dunaji zamrzla líška. Zdroj: Profimedia

Nemilosrdný mráz jej telo okamžite zakonzervoval a teraz je výstrahou pre ľudí.

Poľovník sa rozhodol netradičným spôsobom upozorniť ľudí, aby nepodceňovali bezpečnosť. Mnohí v posledných dňoch nevedia odolať a celé rodiny chodia na prechádzky po zamrznutých korytách riek a mnohokrát si neuvedomujú, ako riskujú.

Aby ľuďom hrozbu čo najvernejšie priblížil, zo zamrznutého Dunaja v meste Fridingen v Nemecku vypílil líšku, ktorá sa tam utopila.

Úbohé zviera chcelo prejsť na druhú stranu rieky a aj napriek tomu, že líška má maximálnu hmotnosť do desať kíl, prelomil sa pod ňou ľad a utopila sa. Ani jej prefíkanosť ju nezachránila.

Nemilosrdný mráz jej telo okamžite zakonzervoval a vznikla tak kuriózna skulptúra. Mnohí dokonca hovoria, že im pripomína veveričku z populárnej rozprávky o dobe ľadovej. No humor naozaj bokom, ide tu o život!

Zdroj: YOUTUBE/Timothy Ly

Líšku objavil poľovník Franz Stehle a novinárov o svojom náleze informoval 2. januára. „Zviera sme vytiahli z ľadu a vystavili ho na dvore horárne, ako výstrahu pre ľudí," povedal poľovník.

Ako dlhoročný odborník na prírodu si uvedomuje, že nebezpečenstvo prepadnutia ľadom, utopenia a následného zamrznutia je vysoké. Napísal Berliner Zeitung.

„Za posledných štyridsať rokov mojej kariéry som už našiel zamrznutého jeleňa a aj mnoho diviakov, minimálne päť," spomína horár. Líšku našiel prvýkrát a samého ho zarazilo to, že tak prefíkané a opatrné zviera môže takto skončiť.

Zdroj: Profimedia

O zamrznutú líšku je tu teraz veľký záujem, no smutné je, že keď ľad rozmrzne, bude to jej definitívny koniec a skončí v kafilérii. Aj keď sa môže zdať, že je to vtipné, po celej Európe túto zimu pribúdajú prípady ľudí, ktorí skončili podobne, je ich už 60.

FRIDINGEN/BERLINER ZEITUNG, ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nebezpečenstvo

Dôležité udalosti