Muž chcel prestať fajčiť, e-cigareta mu ale spálila tvár a vylámala sedem zubov

Andrew Hall po úraze.
Zdroj: FACEBOOK/ANDREW HALL

Hall sa teraz snaží ľudí varovať na sociálnych sieťach, aby si používanie e-cigariet dvakrát rozmysleli.

Andrew Hall z Idaha v Spojených štátoch práve inhaloval plyn zo svojej e-cigarety, keď zrazu vybuchla. Okrem popálenín mu výbuch dokonca zničil až sedem zubov, čo tiež vypovedá o jeho sile. Do tváre sa mu vpálili aj kúsky horúceho plastu, čo bolo nesmierne bolestivé.

V panike utekal do kúpeľne, aby si tvár a popáleniny ochladil, v zmätku rozbil umývadlo a výbuch cigarety v dome takmer spôsobil požiar. Úlomky sa rozleteli na všetky strany.

Zdroj: FACEBOOK/ANDREW HALL

Hall sa teraz snaží ľudí varovať na sociálnych sieťach, aby si používanie e-cigariet dvakrát rozmysleli.

„Prišiel som o sedem zubov, na tvári a krku mám popáleniny druhého stupňa, neurobil som nič, čo som nemal. Aj tak to vybuchlo," napísal na Facebooku.

Napriek tomu si myslí, že mal šťastie. Požiar, ktorý elektronická cigareta spôsobila, sa nerozšíril do celého domu a podarilo sa mu ho napriek panike uhasiť. A čo je najdôležitejšie, výbuch mu nezranil oči.

„Viem, že e-cigarety sú užitočné, pretože pomáhajú ľuďom prestať. Nikdy by som si nemyslel, že sa niečo podobné môže stať. Chcem ľudí upozorniť, aby vedeli o rizikách e-cigariet," dodal.

Vždy svoju e-cigaretu správne udržiaval a zaobchádzal s ňou podľa návodu. Jeho cigareta nemala nijaké nedostatky, nikdy sa neprehrievala a fungovala normálne.

Andrew teraz ďakuje ľuďom, že mu veria, pretože už ho obviňovali, že si celý príbeh vymyslel. Jeho príspevok zdieľali už 330-tisíc krát. On sám je stále v nemocnici, napísal denník Metro.

BRATISLAVA/METRO, ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti