Dvojica si myslela, že kupuje miniprasiatko. Pozrite sa, ako ich oklamali

Keď Esther kúpili, verili, že je to miniprasiatko.
Keď Esther kúpili, verili, že je to miniprasiatko. Zdroj: Facebook/ Esther the Wonder Pig

Ani vo sne ich nenapadlo, že sa kvôli Esther budú jedného dňa musieť sťahovať do väčšieho domu

Derek a Steve si v roku 2012 kúpili miniprasiatkoako ďalšie domáce zvieratko k ich dvom psom a mačke. Pri kúpe im bolo povedané že prasa je malé a v dospelom veku bude vážiť niečo cez tridsať kilogramov.

To ešte netušili, že boli oklamaní a raz sa kvôli Esther budú musieť presťahovať na farmu. Dnes Esther váži 304 kilogramov a veľkosťou sa môže rovnať polárnej medvedici.

Prasnica zožerie každý týždeň jedlo v hodnote 34 eur. Rada si dá ovsené vločky, kukuricu, čerstvé ovocie a zeleninu a samozrejme príležitostne aj nejakú sladkú dobrotu, uviedol portál Mirror.

Derek a Steve, ktorí žijú v Kanade, sa nedali odradiť jej váhou ani veľkosťou a prijali ju za člena rodiny aj keď je skoro desaťnásobne väčšia ako v skutočnosti mala byť.


Zdroj: Facebook/Esther the Wonder Pig

Keď zistili že Esther nechce prestať rásť, mali trocha obavy, ale nikdy by neboli ochotní vzdať sa jej. Radšej prispôsobia všetky podmienky, aby malo u nich zviera všetko, čo potrebuje. Preto sa rozhodli, že sa presťahujú na farmu, aby mala Esther, ich dvaja psi a mačka dosť priestoru a výbehu.

"Keď k nám chodili priatelia na návštevu, vždy podotkli, že je Esther väčšia a väčšia, ale my sme ich s Derekom vždy presviedčali, že nie je, že to je miniprasiatko. Až kým jedného dňa nezačala kradnúť jedlo z kuchynskej linky, gauč sa začal zmenšovať a my sme pochopili, že sme si zrejme nekúpili miniprasiatko, ale veľkú prasnicu," povedal Steve.

Esther nadovšetko milujú a za jej veľkosť ju neodsudzujú. Takto vyzerala, keď ešte verili, že je to miniprasiatko:


Zdroj: Facebook/Esther the Wonder Pig

"Prijali sme ju takú, aká je. Esther nemôže za to, koľko váži a akej je veľkosti. Keď vidíte na fotografiách jej úsmev, zanechá to vo vás stopu. Vyzerá to, akoby sa stále usmievala a nevieme, či to robia všetky prasnice alebo je Esther špeciálna," dodal Steve.

Majitelia jej založili fanúšikovskú stránku na Facebooku, aby mohli so svojimi priateľmi zdielať ako Esther rastie. Dnes ju sleduje vyše milión fanúšikov.

Fanúšikovia sa môžu kochať umeleckými fotografiami, videami kde chrápe alebo ako spí v psom pelechu.

Zdroj: Facebook/Esther the Wonder Pig

Esther veľmi radi prezliekajú do kostýmov a nemá vôbec žiaden problém s pózovaním na fotografiách. Medzi jej najobľúbenejšie činnosti patrí aj driemanie počas dňa, hlavne na gauči alebo v posteli, v ktorej spia aj jej majitelia. Na noc sa však musí presunúť do svojej vlastnej postele, ktorú má urobenú z matracu v obývačke.

Na záver ešte majitelia na ich fanúšikovskej stránke dodali, že je udomácnená a má svoje hygienické návyky ako psi.

"Keď potrebuje ísť von, tak sa vypýta, urobí potrebu a potom sa znova vráti dnu. Cez leto trávi väčšinu času na záhrade a v zime sa hráme všetci spolu vo vnútri," napísal jeden z nich na sociálnu sieť.


Zdroj: Facebook/Esther the Wonder Pig

BRATISLAVA/bh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.