Rodičia sa zľakli svojho chorého dieťatka. Podľa nich je prekliate

Dievčatko sa narodilo predčasne.
Zdroj: Profimedia.sk

Dievčatko trpí nevyliečiteľnou chorobou Harlequin Ichthyosis.

Tešili sa na príchod dieťatka, teraz sa ho však odmietajú čo i len dotknúť. V indickom meste Patna sa predčasne narodilo dievčatko s veľmi zriedkavou chorobou. Keď ju rodičia po narodení zbadali, povedali, že je prekliata a odmietajú sa o ňu starať. Dvadsaťosemročná matka si želá zostať v anonymite.

Dievčatko sa podľa miestnych médií narodilo prirodzenou cestou v 32. týždni tehotenstva v sobotu okolo 6.00 h ráno. The Sun píše, že pôrod prebehol bez komplikácií. Po narodení však doktori prišli na to, že dieťa trpí kožným ochorením Harlequin Ichthyosis. Táto chorba spôsobuje, že pokožka dieťaťa rastie približne desaťkrát rýchlejšie ako normálne.

Zdroj: Profimedia.sk

Správy o narodení dievčatka sa medzi miestnymi rozšírili rýchlosťou svetla. Ľudia sa dokonca prišli na dieťa osobne pozrieť do nemocnice. Lekári boli nútení zasiahnuť a poslať ich preč. Rodičia si dievčatko nakoniec zobrali domov, no vraj ho odmietajú nakŕmiť a držať v náručí.

Nevyliečiteľná choroba

O chorobe Harlequin Ichthyosis, ktorú spôsobuje genetická abnormalita, sme už písali. Doktori dievčatku z Indie nedávajú veľkú nádej, pretože jej životne dôležité orgány nie sú správne vyvinuté. Všeobecne, pri tejto chorobe je nádej na prežitie 1:10 000 000. V Indii ide o druhý prípad narodenia dieťatka s Harlequin Ichthyosis. V prvom prípade prežil novorodenec len 48 hodín.

Podľa doktorov exituje približne 20 druhov ochorenia Harlequin Ichthyosis. Niektoré z nich sa prejavia hneď po narodení, iné až počas života. Na chorobu neexistuje žiaden liek, no pri miernejších príznakoch sa s ňou dá žiť. Postihnutý sa však musí o pokožku dôkladne starať niekoľko hodín denne. Pri správnej starostlivosti sú príznaky zvládnuteľnejšie a bolesti miernejšie.

Zdroj: Profimedia.sk

PATNA/The Sun, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.