Kto ho nabonzoval? Malého potkana v Číne verejne ponížili za krádež ryže

Ponížený potkan.
Zdroj: TWITTER/IAM PRINCE

Zdá sa, že nie všetkým kultúrnym rozdielom dokážeme vždy rozumieť.

Hlodavca zviazali a na výstrahu ho vozili po ulici s nápisom: „Bolo to to najlepšie, čo som mohol urobiť! Aj keby ste ma ubili na smrť, nikdy sa nepriznám, že viem iba kradnúť ryžu," písalo sa na štítku.

Potkan bol verejne odsúdený a svoj čin zjavne oľutoval. Previnil sa tým, že kradol ryžu v miestnom obchode a podľa majiteľa Lai Tiancaia, ho chytili zamestnanci. Rozhodli sa ho zviazať a s ponižujúcim nápisom vystaviť na verejnosti, podobná prax sa v Číne používala za Mao Ce-tunga, ako trest za zradu.

Svojrázne fotografie zviazaného potkana s nápisom, okamžite obleteli sociálne siete a vyvolali vlnu smiechu i odporu u ochrancov zvierat. Mnohí takéto konanie považujú za týranie zvierat.

No zdá sa, že nie všetkým kultúrnym rozdielom dokážeme rozumieť.

Podľa médií sa celá bizarná udalosť odohrala v meste Lianping v juhočínskom kraji Kuang-tung.
Po chvíli od verejného poníženia potkana odfotili s iným nápisom: „Už to nikdy znovu neurobím!"

Nie je jasné, či sa potkan naozaj poučil a či celý incident vlastne prežil. Dá sa ale špekulovať, že ak mu dali nápis s tým, že to ľutuje, je tu nádej, že prežil.

Pán Lai nečakal, že fotky vzbudia toľký ohlas na sociálnych sieťach. Podľa neho to nebolo nič zvláštne. A má pravdu, pretože minulý týždeň sa objavilo na webe iné video z Číny, kde manželia vypočúvajú krysu kvôli krádeži banánov. Napísal Daily Mail.

Video vypočúvania bezbranej myši. Neodporúčame pre slabšie povahy!

BRATISLAVA/DAILY MAIL, ROCKčína

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti