Slovák precestoval svet. V tejto krajine vám na mesiac postačí 50 eur

Liptovčan Peter
Zdroj: TV Markíza

Za toto obdobie zažil viac ako iní za celý život.

Mal síce minimum nasporených peňazí, ale za to veľkú dávku odvahy. Mladý Liptovčan Peter sa napriek svojej hanblivej povahe podujal precestovať celý svet. Mimo domova plánoval stráviť až tri roky. Vrátil sa síce o čosi skôr, ale bez príkras môžeme povedať, že jeho život nabral úplne nový dych.

Za 14 mesiacov totiž zažil viac ako iní za celý život. Cestoval s prstom hore a za minimálne náklady. Do sveta vyrazil 1. júla. Stopom prešiel dohromady neuveriteľných 80 tisíc kilometrov, takže akoby dvakrát obišiel zemeguľu. Pred odchodom mal jediný plán. Určite chcel vidieť Irán, lebo ten považujú mnohí cestovatelia za najväčšiu lahôdku.

Inak si miesta vyberal náhodne a najpohostinnejších ľudí stretol v Gruzínsku a Arménsku. Jeho cestovateľský sen mal trvať tri roky, do cesty mu však prišla láska a s novou priateľkou Elisabet - prežili Vianoce v austrálskom buši. Cestovanie stopom si zvolil hlavne preto, aby za málo peňazí videl čo najviac. Napríklad mesiac v Iráne ho stál iba 50 eur.

Peter vždy túžil vidieť svet a tvrdí, že každý deň urobil niečo pre to, aby sa priblížil k svojmu cieľu. A to by sme odporúčali aj vám. Pretože žiadny sen nie je taký vzdialený, aby ste si ho nemohli splniť.

 

BRATISLAVA/zv

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti