Najnovší výskum prekvapil. Pes je lepší spoločník ako súrodenec

Ilustračná snímka.
Zdroj: Khosro/shutterstock.com

Deti podľa štúdie radšej trávia čas so svojím psom ako so svojím súrodencom.

Ak sa vaše deti neustále hádajú, skúste im zaobstarať psa. Domáci miláčik sa po čase stáva neodmysliteľnou súčasťou rodiny a prejavuje vám neopísateľnú lásku každý deň.

Podľa najnovších štúdií, ktoré zverejnil portál DailyMail, sa zistilo, že deti dokonca preferujú psa pred svojím súrodencom.

Láska medzi súrodencami je jedno z najsilnejší pút, ale občasné rozbroje ho dokážu oslabiť. Vedia sa hádať pre hračky či oblečenie a môže ich rozdeliť aj žiarlivosť. Psy sú však dôkazom toho, že vzťah medzi nimi a deťmi je neopísateľný a často vie ovplyvniť ich správanie k svojim rovesníkom. Okrem iného, spomedzi ostatných zvierat spôsobuje v rodine najmenej konfliktov.

"Každý, kto ľúbil v detstve svojho domáceho miláčika, si k nemu vybudoval taký vzťah, ako si neskôr dokáže vybudovať s človekom," povedal vedúci výskumu Matthew Cassels. "Zaujímalo nás, aký je vzťah dieťaťa k psovi s porovnaním k ostatným členom rodiny," dodal.

Do výskumu zapojili 12 ročné deti zo 77 rodín s jedným alebo viacerými zvieratami. Keď sa ich spýtali, aby porovnali vzťah so svojím psom a súrodencom, povedali, že majú silnejší vzťah a menej konfliktov s ich zvieraťom.

"Aj keď psy často nerozumejú slovám, porozumenie z ich strany nebolo o nič menšie ako porozumenie zo strany súrodenca," povedal doktor Cassels.

Dôkazy ukazujú, že zvieratá majú pozitívny vplyv na zdravie človeka, na správny sociálny vývin a komunikačné schopnosti či už u dieťaťa, alebo adolescenta. Pes môže ovplyvniť ich správanie v budúcnosti.

BRATISLAVA/bh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti