Ľudia jej platia 10 eur za to, že im olizuje oči. Starenka lieči jazykom

Na svete takto lieči iba ona.
Zdroj: Profimedia

Miestni povedali, že po smrti jej vyrežú jazyk, aby sa mohli stále liečiť.

Hava Celebic známa ako Nana Hava, je 80-ročná starenka z Bosny a Hercegoviny, ktorá sa venuje ľudovému liečiteľstvu. Svojich pacientov lieči netradičnou metódou. Očné buľvy im olizuje jazykom, ktorý je jej liečebným nástrojom. Za procedúru si účtuje 10 eur a o záujemcov nemá núdzu.

Hlavným zmyslom olizovania je odstránenie nečistôt z povrchu šošovky. Často tam máme železo, piliny a sklo. Starenka práve tieto sedimenty odstraňuje svojim jazykom a oči tak lieči.

Odmietla sa podriadiť starobe a spomaliť, vo veku 80 rokov tak má vlastný podnik so zdravím. Sama o sebe tvrdí, že je jediným človekom na svete, ktorý lieči takouto metódou.

Zdroj: Profimedia

Krehká starenka si pred každým zákrokom sterilizuje ústa alkoholom. Pacienti sedia v kresle a majú zdvihnuté viečka, babička im pritom jazykom odstraňuje nečistoty. Mnohí ľudia to považujú za odporné.

„Naučila som sa to od inej ženy, ktorá sa tiež volala Hana," objasnila babička. Najviac ju mrzí, že nemá nasledovníka, jej deti považujú spôsob liečenia za nechutný.

„Povedali mi, že keď umriem, tak mi vyrežú jazyk, aby ďalej mohol liečiť," hovorí Hana.

Hovorí, že už liečila viac ako päťtisíc ľudí rôznych národov. Od Američanov až po Rusov. Mnohí k nej chodia potom, ako bežná liečba neúčinkuje. „Je mnoho ľudí, ktorým moderná medicína nevie pomôcť," vysvetľuje.

Zdroj: Profimedia

Mnoho jej pacientov prichádza priamo z nemocnice. Platia jej 10 eur a tých, ktorí sú chudobní a nemajú peniaze, lieči zadarmo. Napísal Daily Mail.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti