V Nigérii zomrel africký multiotecko. Zostalo po ňom 130 žien a 203 detí

Mohamed Bello Abubakar (†93)
Zdroj: Profimedia

Nebolo to vždy ružové. Už počas života sa rozviedol až s desiatimi ženami.

Mohamed Bello Abubakar (†93) zomrel v sobotu po tom, ako mal predtuchu vlastnej smrti. Nevie sa presne, čo bolo príčinou, no vzhľadom na úctyhodný vek sa za ňu dá považovať staroba.

Pán Abubakar sa však veľmi v živote nešetril, so 130 ženami splodil 203 detí a mnohé z nich sú aj teraz po jeho smrti tehotné.

Známy kazateľ už počas života čelil kritike za to, že islam povoľuje maximálne štyri manželky. Už v roku 2008, keď mal „iba" 86 žien, ostatní duchovní chceli, aby sa rozviedol s 82 a nechal si štyri.

Zdroj: profimedi

On ich ale odbil s tým, že je jeho svätou povinnosťou ženiť sa. Vraj mal od Boha schopnosť ovládať svoje ženy. „Človek s desiatimi ženami sa vyčerpá a zomrie, no mne dal silu Allah. Preto ich dokážem zvládnuť až 86," odkázal neprajníkom.

Nebolo to vždy ružové. Už počas života sa rozviedol až s desiatimi ženami. No treba povedať aj to, že mnohé ženy k nemu prišli samé, aby sa u neho liečili. Jedna manželka povedala, že jeho ponuka na sobáš sa neodmietala, pretože to bol boží príkaz. Spomínajú na neho ako dobrého manžela a otca.

Zdroj: Profimedia

Na jeho pohrebe zúčastnili davy ľudí, okrem vlastných príbuzných. Jeho osobný asistent povedal, že polygamista mal už dlhšie predtuchu vlastnej smrti.

Svojim prívržencom pred smrťou odkázal, aby sa ho nesnažili napodobniť v počte manželstiev. Dokázal to iba preto, že to bola jeho božská povinnosť a bol to dar od Allaha.
Napísal Daily Mail.

BRATISLAVA/DAILY MAIL, ROCK

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme islam

Dôležité udalosti