Milionár chce darovať tento byt za viac ako 140-tisíc eur

profimedia-0313570902.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Výber kandidáta bude monitorovať televízia Channel 4. Meno víťaza sa verejnosť dozvie o šesť týždňov.

Sám kedysi prespával na lavičkách v parku a dnes vlastní 150 nehnuteľností po celom svete. Štyridsaťosemročný Marco Robinson sa rozhodol dať niekomu takú šancu zmeniť svoj život, akú v minulosti dostal aj on. Píše metro.co.uk.

Rozhodol sa niekomu darovať trojizbový byt v hodnote 120-tisíc libier. Zariadený a bez hypotéky. Či už jednotlivcovi alebo nejakej rodine.

Zdroj: Profimedia.sk

Výber kandidáta bude monitorovať televízia Channel 4. Meno víťaza sa verejnosť dozvie o šesť týždňov. "Ide mi najmä o ľudí, ktorí potrebujú domov, útočisko a istotu, čo im opäť dodá pocit významnosti. Musí to byť niekto, kto to zúfalo potrebuje a ja mu chcem pomôcť vyjsť z bludného kruhu," povedal Marco.

Milionár je ochotný platiť za víťaza mestskú daň tak dlho, ako to bude potrebné. "Ja sám som musel kedysi požiadať o pomoc a dostalo sa mi jej od ľudí, od ktorých by som to nečakal. Pomohli mi opäť veriť v samého seba. Je to náročné, ale začal som byť úspešný v podnikaní a zarobil veľa peňazí. Investoval som zisky do nehnuteľností a naučil som sa, kde je to najvýhodnejšie. Teraz chcem niekomu pomôcť ja," dodal.

Zdroj: Profimedia.sk

Marco sa už stretol aj s miestnou komunitou bezdomovcov a zisťoval si viac o miestnej situácii. "Prevládajú tu problémy s dostupnosťou, ľudia si jednoducho nemôžu dovoliť investovať do vlastného bývania. Tridsiatnici žijú s rodičmi a mnoho iných nemá ani strechu nad hlavou," povedal Robinson.

Dúfa, že týmto inšpiruje aj iných bohatých a ešte bohatších ľudí.

VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti