Z vrasteného chlpu vznikol 60-kilový nádor. Lekári mu hovorili, že je iba tučný

Tumor mu už nedovolil chodiť.
Zdroj: TASR/AP/Barrios

Bolo to rovnaké, ako nosiť na krku priviazané tri vrecia cementu.

Kázali mu schudnúť, no všetky pokusy zlyhali. Nikto by si ani nepomyslel, čo sa pod mužovou pokožkou skrýva. Nakoniec sa ukázalo, že v tele nosí takmer 60-kilový nádor. Roger Logan (57) z mesta v Gulfport v Mississippi celé roky nevedomky nosil ohromnú záťaž. Napísal denník Metro.

Všetko to začalo nevinne. Podľa lekárov bol za vznikom jedného z najväčších zaznamenaných nádorov vrastený chlp. Ten sa mal zavŕtať do pokožky a nenápadne začať hnisať. Zápal okolo rany spôsobil, že do narušeného miesta sa pomaly začala dostávať krv z okolitých tkanív tela a ranka bola tým pádom prekrvená.

Predpokladá chirurg Dr Vipul Dev, ktorý sa podieľal na odstránení prebujneného tkaniva v nemocnici Bakersfield Memorial Hospital v Kalifornii.

Už nič nebránilo tomu, aby sa nádor pomaly začal rozťahovať pod kožou v dolnej časti brucha. Celé to u pána Logana začalo približne pred desiatimi rokmi. Dlhé roky mu lekári nedokázali určiť diagnózu a iba mu hovorili, že je tučný. Jeho stav sa stále zhoršoval a tumor mu ničil život.

Zdroj: TASR/AP/Barrios

Na prepravu si museli objednať dodávku a pána Logana do nej naložili aj so stoličkou, na ktorej pripútaný sedával. Tú kvôli bezpečnosti priskrutkovali k podlahe auta. Operoval ho Dr Vipul Dev a podarilo sa mu opachu z mužovho tela odstrániť. Nádor našťastie nebol zhubný. Už minulý štvrtok sa pán Logan opäť postavil na nohy a po rokoch je opäť schopný chodiť. Teraz sa teší na nový život bez svojej stoličky.

BAKERSFIED/METRO, ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.