Majiteľka labradorky zostala v šoku. Fenka porodila zelené šteniatko

profimedia-0315539085.jpg
Zdroj: Profimedia

Maličkej fenke vymysleli originálne meno, volá sa Fifi, podľa slávnej princeznej Fiony zo Shreka.

Dvojročná hnedá fenka labradora Milly porodila štyri maličké šteniatka. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby jeden zo psíkov nebol zelený. Stalo sa to 26.januára v meste Chorley v Anglicku. Zvláštnosťou je aj to, že tri šteniatka sú "chlapi" a práve to zelené, je maličká fenka. Napísal denník Metro.

Malá psia kráska okamžite medzi svojimi bratmi vynikla. Majiteľka najprv nevedela, ako je to možné, no celá vec má vedecké vysvetlenie. Zelený odtieň srsti psíka dokazuje, že počas vývoja v placente bolo malé šteniatko vystavené veľkej dávke látky zvanej biliverdin. Tá sa v nej bežne nachádza. Aj tak je to veľmi vzácny stav. Doteraz ide iba o tretí zaznamenaný prípad na svete.


Majitelia psíkov Elaine a Mark sú nadšení a maličkej fenke vymysleli originálne meno. Volá sa Fifi, podľa slávnej princeznej Fiony zo Shreka.

„Na svet prišla vo vaku, takže sme si najprv mysleli, že je to iba odtieň placenty. Že preto je taká tmavá. Mysleli sme si, že to je čierny labrador," opísala svoje pocity šťastná chovateľka Elaine.

Malý psík si ale okamžite začal olizovať placentu a Elaine zostala v šoku: „To nemôže byť pravda, je naozaj zelená, smiala som sa." Ostatné psíky boli zlatej farby. Nakoniec si majitelia povedali: „Však o.k."

Zdroj: Prodimedia

Manželia teraz chcú psíky odchovať a neskôr ich plánujú predať. „Fifi sa darí dobre, jej odtieň sa pomaly stráca a na to, že bola najmenšia z vrhu, teraz svojich bratov dorastá. Je zlatá," teší sa Elaine.

Elaine zistila, že podobné prípady sú na svete dva. Jeden sa stal v Španielsku a druhý tiež v Anglicku.

BRATISLAVA/METRO, ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme kuriozita

Dôležité udalosti