Z najfuturistickejšej jachty sveta by bol nadšený aj Darth Vader

Sailing Yacht A
Zdroj: reprofoto/ Enex

Šéf firmy, ktorá loď postavila uviedol, že sa snažili posunúť hranice technických možností na novú úroveň.

Z nemeckého prístavného mesta Kiel vyplávala najfuturistickejšia jachta na svete. Obrovská supermoderná loď, s názvom "Sailing Yacht A" sa momentálne plaví do prístavu svojho nového majiteľa - ruského miliardára Andreja Melničenka.

Jednému z najbohatších Rusov bohatstvo prinieslo najmä uhlie a hnojivá. Za plavidlo s najmodernejšími výdobytkami techniky, ktoré si nechal postaviť „na mieru" zaplatil v prepočte 417 miliónov eur. Na svete sú len tri jachty s väčšou hodnotou. Posledné testovacie plavby loď absolvovala v januári. Loď vyfotografovali, keď sa plavila okolo dánskeho mesta Elsinore na ceste do prístavu v južnom Španielsku.


Dieselové Motory tejto 143 metrov dlhej lode dokážu vyvinúť rýchlosť takmer 40 km/h.  Najväčšiu pozornosť pútajú tri stometrové stožiare vyrobené z uhlíkových vlákien. Ruský miliardár mal požiadavku, aby do jeho jachty zabudovali najmodernejšie navigačné prístroje.

Šéf firmy Nobiskrug, ktorá loď postavila uviedol, že pri jej stavbe sa snažili posunúť hranice technických možností na novú úroveň. Samozrejmosťou je pristávacia plocha pre vrtuľník. Najkrajším prvkom interiéru je presklená hala. Vzhľad lode má ale aj svojich kritikov. Zazneli hlasy, ktoré supermoderné plavidlo posmešne označili ako nový prírastok do hviezdnej flotily Dartha Vadera.

KIEL/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Jachta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.