Prežratí ako Garfield. Obézne tigre sú obeťami znudených návštevníkov zoo

Tigre sú až nezdravo tučné.
Zdroj: Profimedia

Zvieratá dokonca kŕmia aj turisti. Park im predáva živé kurence, ktoré tigrom hádžu.

Fotografie, ktoré obleteli internet ukazujú, čo znamená pojem „vyžratá mačka". V čínskom zoo parku v meste Harbin odfotili skupinu sibírskych tigrov, ktoré zjavne netrpia nedostatkom. Ich tučnota je až zarážajúca - pripomínajú legendárnu komixovú postavičku tučného kocúra Garfielda.

Zdroj: Profimedia

Mnohí ľudia si v komentároch na internete robia obavy, či to nie je pre zvieratá nezdravé. Aj návštevníci zoo, ktorí zvieratá videli naživo, sa o ne začali báť, pretože extrémna obezita je už na prvý pohľad nenormálna. Napísal denník Metro.

Zamestnanci zoo im však odkazujú, že u tigrov je bežné, že sa počas zimných mesiacov poriadne zaokrúhlia a potom sa počas jari a leta vrátia k svojim štíhlejším verziám. No celosvetová organizácia na ochranu zvierat Born Free Foundation s tým nesúhlasí.

Zdroj: Profimedia.

„Tieto tigre sú až extrémne obézne. Ich potrava je absolútne neadekvátna podmienkam, v ktorých žijú. Nemôžu sa tu vybehať a iba celý deň ležia vo voliére. Nie je to vôbec vtipné, tieto vypasené kocúriky sú vážne choré," povedal prezident organizácie Will Travers.

Problémom je to, že tigre naozaj nemajú možnosť spáliť kalórie, nelovia a v podstate sa iba prežierajú a celý čas vylihujú - ich nadváha sa preto neúmerne zvyšuje. Vôbec nepotrebujú, aby kvôli zime priberali, potravy majú dostatok.

Tigrí park v Harbine preto rozprúdil vlnu kontroverzie a mnohí s jeho prístupom k výžive zvierat nesúhlasia.

Zvieratá kŕmia aj návštevníci parku, ktorí za to platia. Mnohí z nich tigre provokujú tým, že pred nimi mávajú kusmi mäsa, no nevhodia ho do voliéry.

Zdroj: Profimedia

Dokonca tu turisti majú možnosť kupovať zvieratám živé sliepky a tie im potom hádžu. Aj toto môže byť príčina extrémnej obezity zvierat.

Až sadistické kŕmenie tigrov znudenými turistami, ktorí chcú vidieť „lov" , pravdepodobne tak skoro neskončí. Hádam to nakoniec zvieratá nezabije.

BRATISLAVA/METRO, ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Výživa

Dôležité udalosti