V 17 rokoch vyhrala milión. Takto si svoj život ale nepredstavovala

Jane Park
Zdroj: Instagram/ janeparkx

"Myslela som si, že život s peniazmi bude krásny. Často som si však priala aby som niektoré dni peniaze nemala."

V roku 2013 vyhrala mladá Škótka závratnú sumu peňazí. Vo svojich sedemnástich rokoch si podala prvý a posledný žreb. Nikto nečakal, že sa z nej stane milionárka. Jane Park vyhrala jeden milión libier a od toho dňa jej život už nebol taký ako predtým. Štyri roky po výhre tvrdí, že by už druhýkrát vyhrať nechcela. Sčasti jej to zničilo život.

"Myslela som si, že život s peniazmi bude krásny. Často som si však priala, aby som niektoré dni peniaze nemala," povedala pre portál Express . "Mám veľa materiálnych vecí, ale môj život je prázdny," dodala.

Zdroj: Instagram/ janeparkx

Jane tvrdí, že život plný luxusu ju už prestal baviť. Nebavia ju nákupy šialene drahých kabeliek, oblečenia ani drahé dovolenky. Tiež si nevie nájsť priateľa, ktorý by sa nezaujímal iba o jej peniaze. Rodičia a súrodenci jej radili, ako s výhrou narábať, ale nie vždy ich poslúchla. Podľa nej ľudia mladší ako 18 rokov by nemali mať v Škótsku možnosť vyhrať v lotérii.

Mladú blondínu dokonca omrzel aj jej luxusný fialový Range Rover. Určitú sumu peňazí minula aj na plastické operácie alebo na pomoc chudobným. Zistila, že ani pomáhanie nie je také, ako si predstavovala. Ľudia si začali na online portáloch robiť žarty z jej štedrosti.

Jane dokonca uvažuje, že lotériu zažaluje. Hovorca spoločnosti sa však ohradil, že jej ponúkli odbornú pomoc, ako s peniazmi správne hospodáriť. Výherkyňa to odmietla.

Zdroj: Instagram/janeparkx

BRATISLAVA/bh

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme žreb

Dôležité udalosti