Vedci z NASA objavili kvety, ktoré vám doma prečistia vzduch

Chryzantémy
Zdroj: TASR

Túto rastlinu nájdete v každom záhradnom centre.

Výskumníci z Amerického úradu pre letectvo a kozmonautiku (NASA) zisťovali, ktoré rastliny dokážu nielen krášliť okolie, ale aj najlepšie čistiť vzduch v uzavretých priestoroch. Niektorí ľudia trávia viac ako 90% svojho času v interiéri, na kvalite ovzdušia teda naozaj záleží. Nábytok, čalúnenie, syntetické stavebné materiály a čistiace prostriedky v domácnostiach a kanceláriách môžu vydávať rad toxických látok, píše tn.cz.

Znečistenia vnútorného ovzdušia môžu byť tiež spôsobené peľom, baktériami a plesňami, aj vonkajšími príčinami znečisťujúcimi ovzdušie, ako sú výfukové plyny z áut, ktoré si nájdu cestu k vám domov.

Existuje jednoduchý, cenovo dostupný a pritom k prírode šetrný spôsob, ako bojovať proti prítomnosti nepríjemných látok, ktoré môžeme vdychovať. Vedci z NASA zostavili zoznam rastlín, ktoré vám doma vyčistia vzduch.

Rastlina pohltí časť častíc zo vzduchu v rovnakom čase, kedy vylúči oxid uhličitý, ktorý je potom spracovaný na kyslík prostredníctvom fotosyntézy. Ale to nie je všetko - mikroorganizmami spojené s rastlinami sú prítomné v pôde kvetináče a sú tiež veľa zodpovedné za čistiaci účinok.

Chryzantéma

Podľa výskumu NASA je chryzantéma v čistení vzduchu najlepšia. Túto lacnú rastlinu nájdete v záhradných centrách. Rastlina preferuje svetlé a slnečné miesto. Potom, čo vám doma odkvitne, ju môžete vysadiť vonku. V zime jej stačí 5-10 ° C.

BRATISLAVA/kacs

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme NASA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.