Anglicko má novú atrakciu, parná lokomotíva vás odvezie späť do minulosti

Vymenené životy: 205. a 206. epizóda
Vymenené životy: 205. a 206. epizóda Zdroj: Oli Scarff/Getty Images

Na železnicu sa po päťdesiatich rokoch vrátila parná lokomotíva.

Stovky milovníkov železničnej trate Settle-Carlisle v Severnom Anglicku sa tešia z návratu parnej lokomotívy. Niektorí ľudia ktorí ju videli, neverili vlastným očiam. Posledné parné lokomotívy v Británii totiž vyradili z prevádzky už pred vyše polstoročím.

"Veľa ľudí ostalo zhrozených, čo sa to pred nimi objavilo, iní zdvihli hlavu od svojich telefónov a novín a prekvapení si položili otázku, čo to je? Je to stroj času!," povedal Graeme Bunker, prevádzkový riaditeľ parných lokomotív.

Tornádo 60163, je prvá parná lokomotíva postavená v Anglicku od roku 1960. Stála vyše tri milióny libier a stavali ju 18 rokov. Dokončená bola v roku 2008 a jej rýchlosť môže byť až 120 kilometrov za hodinu.

Obyvatelia sa tešia z novej atrakcie a môžu si vychutnávať jazdy po obnovenej železnici, ktorá bola zatvorená od februára minulého roku pre zosuv pôdy.

Záujemcov, ktorí sa chcú zviesť je stále viac a zohnať lístok vôbec nie je jednoduché. Británia bola v devätnástom storočí priekopníkom v budovaní železníc a parné lokomotívy majú v srdci Angličanov svoje pevné miesto. Svedčí o tom aj nehynúca popularita animovaného seriálu o Vláčiku Tomášovi.


BRATISLAVA/bh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.