Nepomôže jej ani tona deodorantov. Táto žena smrdí ako ryba

Kelly Fidoe-White trpí vzácnou metabolickou poruchou.
Zdroj: Profimedia.sk

Aj keď si myslela, že bude celý život sama, je šťastne vydatá.

Kelly Fidoe-White (36) z britského Oldhamu trpí vzácnou metabolickou poruchou Trimethylaminurie - syndrómom rybacieho zápachu. Napriek tomu, že sa umýva ako každý iný človek, používa deodoranty a aj voňavky, neustále smrdí ako ryba.

Britka si pre chorobu prežila hotové peklo. Spolužiaci ju v škole šikanovali a kolegovia v práci sa sťažovali na jej zápach. Jedno obdobie sa sprchovala štyrikrát denne, dvakrát sa prezliekala a minula celý deodorant. Nič však nepomohlo. Posmešky jej tak spôsobili stavy úzkosti.

Aj keď si Kelly myslela, že bude celý život sama, teraz je šťastne vydatá. Manžel Michael (45) si zvykol na jej chorobu. Poznajú sa 16 rokov. „Bol mi veľkou oporou a pomohol mi vyrovnať sa s tým," povedala pre denník DailyMail.

Zdroj: Profimedia.sk

Syndróm rybacieho zápachu spôsobuje, že Kellyne telo nie je schopné spracovať všetky zložky potravín. Lekára musela navštíviť už v mladom veku, no doteraz nenašla nič, čo by jej pomohlo.

Kelly momentálne pracuje na nočnej smene v nemocnici The Royal Oldham. Niektorí kolegovia si doteraz na jej adresu neodpustia nemiestne poznámky. Britka sa snaží byť viac otvorená a rozpráva o svojej chorobe.

Zdroj: Profimedia.sk

OLDHAM/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti