Mladý indický tínedžer sa zobudil cestou na vlastný pohreb

Ilustračné foto.
Zdroj: Shutterstock/deepblue

Rodine lekári povedali, že chlapec neprežije a preto súhlasili, aby ho odpojili od prístrojov.

Jeho príbuzní si mysleli, že je mŕtvy a chceli ho pochovať, keď sa v tom náhle mladý Kumar Marewad (17) prebral. Kumara pohrýzol pes a mladý Ind skončil na umelej ventilácii. Jeho stav sa rapídne zhoršoval.

Jeho rodine z dediny Managundi v Indii lekári povedali, že chlapec neprežije a preto súhlasili, aby ho odpojili od prístrojov v súkromnej nemocnici kde ležal.

Jeho švagor Sharanappa Naikar povedal novinám: „Rozhodli sme sa, že si ho vezmeme domov, keď nám lekári povedali, že jeho šance na prežitie sú mizivé."

Rodina zorganizovala pohreb. Asi kilometer pred obradnou miestnosťou začal Kumar zrazu javiť známky života. Otvoril oči a začal rýchlo dýchať, jeho nohy a ruky sa hýbali, preto ho rýchlo zobrali do nemocnice.

Ošetrujúci lekár Dr Mahesh Neelakhantannavar povedal: 'Kumar je na ventilácii a pravdepodobne sa pri pohryznutí nakazil meningitídou." To zistili až po "pohrebe".

Meningokok vyvoláva najmä hnisavé zápaly mozgových blán, preto bol chlapec paralyzovaný. Je šťastie, že v Indii ľudí pochovávajú v textíliách, nie v rakve. Mohlo sa rýchlo stať, že by ho pochovali zaživa.

BRATISLAVA/ROCK, METRO

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.