V Holandsku pribudli semafory pre ľudí závislých na mobiloch

Nový semafor v Holandsku
Zdroj: ENEX

Aj keď ste zaneprázdnení pozeraním do telefónu, to, že svieti červená si všimnete aj tak.

Holanďania sú známi tým, že sa snažia svoju krajinu neustále niečim vylepšovať. A berú pritom ohľad na životné prostredie. Pri stavaní diaľnice postavili most pre zvieratá, aby mohli bezpečne prechádzať na druhú stranu.

Tiež sa snažia znížiť počet áut a robia preto všetko, čo by im k tomu mohlo dopomôcť. Snažia sa svojim obyvateľom vyhovieť a urobiť pre nich krajinu, v ktorej sa oplatí žiť.

Preto prišli aj s novým nápadom. Aby neprichádzalo na cestách k úrazom, vybudovali nové semafory. Tie sú výnimočné tým, že sú zasadené v zemi a tak aj chodci, ktorí sa pozerajú do mobilu, si všimnú, že svieti červená. Led svetlá umiestnili do zeme v blízkosti troch škôl, píše portál Independent.

"Sociálne média, hry a hudba ľudí často zabáva aj pri chôdzi. Nemôžeme zmeniť tento trend, ale môžeme zabrániť problémom," povedal Keed Oskam.

Bohužiaľ, tento nápad ale nepodporujú všetci.

"Nechceme, aby ľudia používali telefón počas chodenia, mali by dávať pozor čo sa deje okolo nich, sledovať či nejde náhodou auto a zastaviť ak svieti červená," povedal Jose de Jong, z Holandskej bezpečnosti na cestách.

Viac si môžete pozrieť v našom videu.


BRATISLAVA/bh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Holandsko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.