NASA: Objavenie života vo vesmíre už nie je otázkou či vôbec - ale kedy!

Takto by planetárny systém mal vyzerať.
Zdroj: TASR/AP

Je to jeden z najväčších objavov v dejinách ľudstva: "Sme stále vo vesmíre sami?"

NASA dnes večer usporiadala tlačovú konferenciu, kde oznámila zásadný objav vo vesmíre. Mnohí dúfali, že vedci potvrdia existenciu mimozemského života. Obsah dnešného oznámenia je zahalený rúškom tajomstva, tlačová konferencia sa týkala exoplanét, ktoré obiehajú okolo iných hviezd ako je Slnko

Práve tieto planéty sú najväčšou nádejou vedcov, ktorí hľadajú mimozemský život. Už desaťročia totiž hľadáme planétu podobnú Zemi. Tá by mala byť v podobnej vzdialenosti od svojej hviezdy, ako je vzdialená zem od Slnka.

Zdroj: TASR/AP

„Jednou z najväčších otázok v dejinách ľudstva je, či sme vo vesmíre sami," povedal astrofyzik Paul Hertz. Napísal The Telegraph .

Podľa odborníka už žijeme v dobe, kedy NASA dokáže vedecky odpovedať na túto otázku a preto pozornosť vedcov smeruje práve k exoplanétam. Doteraz vedci našli už 1284 takýchto planét a na deväť z nich je podľa nich v obývateľnej zóne - vzdialenosti od hviezdy.


Je to vraj jeden z najväčších objavov. Vedci Národnej agentúry pre letectvo a vesmír - NASA iba pred malou chvíľou oznámili že objavili v ďalekom vesmíre 7 nových planét o veľkosti Zeme. Na troch z nich je údajne aj voda.

To znamená, že je veľký predpoklad, že sa tam nachádza aj nejaký život. Objavenie života na inej planéte, tak už podľa vedcov nie je otázkou či vôbec, ale kedy. Aktuálne ale nemáme technológiu ktorá by nás tam dostala.

Ak by sme na ne dokázali letieť rýchlosťou svetla trvalo by nám to 39 rokov.

Poznámka redakcie: nastavte si hlasitosť zvuku

BRATISLAVA/ROCK, The Telegraph

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme NASA

Dôležité udalosti