Toto je TOP 25 dovolenkových destinácií na rok 2017

Selfie na pláži
Zdroj: Shutterstock.com

Pozrite si rebríček a možno si vyberiete dovolenkovú destináciu.

Máte problém rozhodnúť sa, ktorú krajinu by ste si chceli pozrieť? Portál Tripadvisor zostavil rebríček najlepších destinácií na rok 2017. Týchto 25 celosvetových miest by ste si nemali nechať ujsť.

1. Londýn, Spojené kráľovstvo

Zdroj: TASR

Snívate o tom, že sa jedného dňa dostanete do Londýna a budete sa prechádzať po jeho kráľovských uliciach? Rok 2017 je ten správny. Toto mesto je na prvom mieste v rebríčku. Londýn vás dostane svojím štýlom, ľuďmi a ich spôsobom života. Hlavne si nenechajte ujsť čaj o piatej a nákupy na Oxford Street.

Okrem iného si môžete naplánovať výlet do Buckinghamského paláca alebo Camden Market, kde kúpite všetko, čo vás napadne. Ak ste skôr milovníkom kultúry, navštívte Tate Modern a budovu Kráľovskej opery. Ak budete mať šťastie, letenky zoženiete aj od 40 eur.

2. Istanbul, Turecko

Zdroj: TASR

Boli ste v Turecku, ale jediné, čo ste videli, boli pláže a hotelové komplexy? Turecko toho ukrýva oveľa viac. Istanbul, najväčšie mesto Turecka, sa určite oplatí navštíviť. Ohromí vás hlavne jeho multikulturalizmom. Mešity, bazáre a turecké kúpele vám určite vyplnia čas. Vďaka mostu, ktorý delí európsku časť od ázijskej, si môžete užiť obe kultúry na jednom mieste.

3. Marrákeš, Maroko

Zdroj: Shutterstock.com

Toto magické mesto v sebe ukrýva množstvo trhov, záhrad, palácov a mešít. Ulice historického mesta vás pohltia bez jediného problému. Ak už budete unavení z dlhého chodenia, oddýchnuť si môžete v meditačnej záhrade Jardin Majorelle. S mešitami to už bude ťažšie, nakoľko osobám bez moslimského vyznania je vstup zakázaný.

4. Paríž, Francúzsko

Zdroj: shutterstock.com/Luciano Mortula

Ak patríte medzi romantické duše, Paríž je ten pravý. Čo je krajšie, ako vychutnať si čokoládový croissant v jednej z parížskych kaviarni? Po poriadnom oddychu sa môžete pustiť do pamiatok, ktorých je nespočetne veľa.

Môžete navštíviť ikonickú Eiffelovu vežu či Víťazný oblúk. Keď už budete v Paríži, určite nezabudnite na obraz Mony Lisy, ktorý sa nachádza v múzeu Louvre. Ak sa však chcete venovať nákupom, tak zamierte na známu nákupnú ulicu Avenue des Champs-Élysées.

5. Siem Reap, Kambodža

Zdroj: Waj/shutterstock.com

Ak patríte medzi dobrodruhov a nebojíte sa ísť za hranice Európy, Siem Reap, hlavné mesto Kambodže, je to správne pre vás. Krásna príroda a prastaré budovy si získajú vaše srdce.

6. Praha, Česká republika

Zdroj: Shutterstock.com

Toto susedné mesto ukrýva omnoho viac, ako ste si doteraz mysleli. Staré budovy a krásne hlavné námestie stovežatej Prahy sa oplatí vidieť. Svojimi rozprávkovými črtami vás celého pohltí a vy sa nebudete vedieť vynadívať.

Prehliadkou Pražského hradu strávite aj celý deň a večer si môžete vychutnať kvalitnú českú večeru v jednej z klasických krčiem. Po výdatnej večeri si užite romantickú prechádzku po Karlovom moste, z ktorého je krásny výhľad na hrad a rieku Vltavu.

7. Rím, Taliansko

Zdroj: TASR/AP

Dobré víno, kvalitná pizza, cestoviny a príjemná hudba. To je hlavné mesto Talianska, Rím. Na prehliadku si vezmite minimálne tri dni dovolenky. Na múzeum pod holým nebom vám totiž jeden deň stačiť nebude. Splňte si prianie vo fontáne di Trevi alebo sa nechajte očariť koloseom. Každý deň môžete začínať s výborným kapučínom, ktoré nie je nikde tak dobré.

8. Hanoj, Vietnam

Zdroj: Hanoi Photography/shutterstock.com

Kúzelné hlavné mesto Vietnamu zostarlo s noblesou. Zachovalá stará štvrť a koloniálna architektúra vytvárajú priestor na moderné rozvojové projekty. Môžete tu navštíviť Hočiminovo mauzóleum a Väzenské múzeum Hoa Lo. Tiež si nenechajte ujsť parky, bulváre a viac než 600 chrámov.

9. New York, Spojené štáty americké

Zdroj: Luciano Mortula/shutterstock.com

New York je sen mnohých z nás. Toto obrovské mesto obsahuje všetko, na čo si len spomeniete. Od pouličných predajcov hot-dogov až po luxusné reštaurácie. Keď sa už rozhodnete, že idete do Ameriky, sústreďte sa na tie najvýznamnejšie atrakcie. Medzi ne patria Empire State Building, Socha slobody, Central Park a Metropolitné múzeum umenia.

10. Ubud, Indonézia

Zdroj: Christophe Faugere/shutterstock.com

Masáže a kúpele. To reprezentuje mesto Ubud. Taktiež je temperamentným centrom umeleckej scény na Bali a domovom krásnych múzeí a galérií.

11. Barcelóna, Španielsko

Zdroj: Georgios Tsichlis/shutterstock.com

Mesto, ktoré žije duchom slávnych umelcov a architektov. Antoni Gaudí navrhol v tomto meste niekoľko budov a zanechal tu aj kúsok seba. Vychutnajte si krásne nadanie pouličných umelcov, dobrú sangriu alebo tapas v miestom bare.

12. Lisabon, Portugalsko

Zdroj: joyfull/shutterstock.com

Múzeá, ktoré tu nájdete, odrážajú bohatú históriu a kultúru mesta. Na svoje si prídu deti aj dospelí. Ak si chcete mesto a jeho históriu dokonale užiť, odporúča sa absolvovať prehliadku so sprievodcom.

13. Dubaj, Spojené arabské emiráty

Zdroj: TASR/AP

Toto horúce mesto, ktoré je stále na vzostupe, sa oplatí navštíviť, ak obľubujete architektúru a luxusný životný štýl. Spôsob života miestnych šejkov očarí nejedného z nás. Užite si krásne more, skvelé jedlo a drahé nákupy na jednom mieste. Dôležité je vybrať si správny termín. Ideálne teploty vzduchu a vody sú v mesiacoch marec, apríl, máj, október a november.

14. Petrohrad, Rusko

Zdroj: g_reg/shutterstock.com

Nie Moskva, ale Petrohrad je jednou z top destinácií na svete v tomto roku. Kultúrny stred a druhé najväčšie mesto v Rusku v sebe ukrýva nádherné architektonické skvosty ako napríklad Zimný palác a Kazanskú katedrálu.

15. Bangkok, Thajsko

Zdroj: shuterstock.com, Travel mania

Čoraz viac vyhľadávaná lokalita Slovákov je spojením exotiky a luxusu. Za málo peňazí si užijete krásne pláže, kvalitné masáže alebo nákupy. Hlavné mesto Thajska je rozdelené na 50 jedinečných mestských častí. Vyberte sa na luxusné nákupy alebo na Siamské námestie. Neskôr si môžete užiť relax v záhradách v európskom štýle.


Na nižších priečkach nájdete:

16. Amsterdam, Holandsko
17. Buenos Aires, Argentína
18. Hongkong, Čína
19. Playa del Carmen, Mexiko
20. Kapské Mesto, Južná afrika
21. Tokio, Japonsko
22. Cusco, Peru
23. Káthmandu, Nepál
24. Sydney, Austrália
25. Budapešť, Maďarsko

BRATISLAVA/bh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dovolenky

Dôležité udalosti