Dôchodca stroskotal na ostrove, na ktorom žije dodnes už takmer 30 rokov

Mauro Morandi
Zdroj: ENEX

Mauro je spokojný so životom na ostrove a veľa k šťastiu nepotrebuje. Vytvoril si tu svoj vlastný raj.

Žiadni ľudia, iba on. Talian, ktorý stroskotal, žije na opustenom ostrove už takmer 30 rokov a iný život si už nevie predstaviť. "Toto je pravá láska. Čo viac k tomu povedať. Nemôžem odtiaľto odísť. O takomto živote som sníval už odmalička," hovorí dnes 78-ročný Mauro Morandi.

Talian sa v päťdesiatke rozhodol splniť si svoj sen. Odišiel sa plaviť na katamaráne. Prvotný plán bol, že ho loď privezie do Polynézie. Po prvom dni sa ale jeho loď pokazila. Rozhodol sa teda zakotviť na najbližšom ostrove a tam ostal dodnes.

Ostrov Budelli sa nachádza severne od Sardínie a Mauro je jeho obyvateľom už 28 rokov.

Mauro je spokojný so životom na ostrove a veľa k šťastiu nepotrebuje. Vytvoril si tu svoj vlastný raj. Má tu televíziu, knihy a dokonca aj tablet.

Necíti sa ani osamelo. Chová tri mačky a dve sliepky a občas sa s nimi zhovára. Komunikuje tiež s turistami, ktorí sa prídu pozrieť na ostrov a vysvetľuje im, prečo je piesok na pláži v lete ružový a snaží sa zabrániť jeho krádeži.

Každé dva týždne dostáva čerstvú zásobu potravín, ktorú si platí z dôchodku.
Nemá problém ani so zdravotným stavom. Najhoršia vec, čo ho trápila, bolo spálenie od slnka. "Chorý? To som nebol 28 rokov, dokonca som nebol ani prechladnutý," tvrdí ostrovčan.

Ostrov je prírodná rezervácia a Mauro zaň cíti zodpovednosť. Snaží sa na ostrove udržať čistotu, a tak zbiera vyplavené odpadky.

Z ostrova sa neplánuje odsťahovať. Považuje ho za svoj domov a je šťastný, že môže takto žiť.


BRATISLAVA/bh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Taliansko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.