Neuveriteľná krutosť: Zebra behala so zapichnutým oštepom v tele

zebra1.jpg

Niekto do nej zapichol oštep a ona s ním behala akoby sa nič nestalo. Pár dní nato ale zraneniam podľahla.

Neexistuje horší pohľad ako na ľudí či zvieratá, ktoré trpia. Presne taký sa naskytol Američanovi Larrymu Broutmanovi v Keni. So sprievodcom sa vybral do Masajskej prírodnej rezervácie. Keď sa okolo nich prehnala skupina zebier, obaja ostali ako obarení. Jedna z nich mala v sebe zapichnutý oštep. Informoval portál DailyMail.

Zdroj: Profimedia

“Sprievodca mi povedal, že predtým nič také nevidel, obaja sme stratili reč. Zebra behala s ostatnými, akoby sa nič nedialo,” povedal Larry.

“Nakoľko sme boli ďaleko od nášho kempu, rozhodli sme sa navštíviť kmeň Masajov a ukázali im fotografie, ktoré som urobil. Všetci boli šokovaní. Oštep, ktorý mala v sebe zabodnutý okamžite spoznali. Patril jednoznačne ich kmeňu. Nikto ale nevedel, kto by bol takého niečoho schopný. Nevedeli sme jej pomôcť, preto sme kontaktovali správcov parku,” dodal.

Pár mesiacov po incidente sa pán Broutman vrátil k Masajom, aby sa informoval o zdravotnom stave zebry.

“Privítal ma vodca kmeňa s kopijou zo zebry v ruke. Povedal nám, že pár dní po našom odchode, niekto z nich našiel pozostatky zebry a oštep mi nechal na pamiatku, keďže vedel, že sa chcem vrátiť,” informoval Larry.

Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA/bh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Oštep

Dôležité udalosti