Neviditeľná vychytávka: Bicykel si nemusíte zamknúť a aj tak vám ho neukradnú

Ilustračné foto.
Zdroj: TV Markíza

Pozrite sa a nami na novinku, ktorá poteší cyklistov, ktorí majú radi technické vychytávky.

Bicykel stojí len tak odstavený a majiteľ nikde nablízku. V očiach zlodejov je to ľahký úlovok. Pravda je ale taká, že dvojkolesového tátoša chráni neviditeľná technológia, ktorú majiteľ ovláda mobilom. Skrýva sa vo vnútri náboja, ktorý je ukrytý v kolese.

„Bisecu je inteligentný zámok na bicykel, je stálou súčasťou predného kolesa a cez Bluetooth sa spojí s vaším telefónom. Tak si môžete zamknúť alebo odomknúť svoj bicykel," vysvetlila zástupkyňa spoločnosti Siri Sungová.

„Ak zamknem bicykel, predné koleso zostane nehybné. Ak sa ho nasilu pokúsim pohnúť, senzory spustia alarm signalizujúci, že sa ho niekto snaží ukradnúť," dodala Siri Sungová.

Inštalácia celej technológie trvá asi 10 minút. Imaginárny zámok má aj automatický mód, čiže sa môže bicykel sám zamknúť hneď, keď ho odstavíte. Navyše aplikácia, ktorá sa s ním predáva, slúži aj ako tachometer a osobný tréner. Ráta kalórie a vyhodnocuje váš cyklistický výkon.

Výhodou kórejskej novinky je najmä to, že so sebou už nemusíte vláčiť ťažký zámok. Nevýhodou zas, že si stále budete musieť kontrolovať, či máte nabitý telefón. Cenu zatiaľ výrobca nezverejnil.

Na svetovom technologickom kongrese v Barcelone zaujala napríklad aj interaktívna holografická kocka. Sama o sebe nikoho neupúta. No keď sa na ňu pozriete cez smartfón so špeciálnou aplikáciou, stane sa z nej zaujímavá hračka pre všetkých milovníkov technických vychytávok.


BARCELONA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bicykel

Dôležité udalosti