Zaplatili by ste za jedlo, ak by ste čítali tento oznam?

Nápis v bistre Milajima Feratiho.
Zdroj: Reflex

Macedónčan s prezývkou Cuky sa nebál toho, čo príde po tom, ako oznam vyvesil.

Peniaze nie sú všetko. Často to počúvame, ale už menej často sa tým ľudia aj riadia. Toto motto si vzal k srdcu Milajim Ferati a rozhodol sa pomáhať ľuďom trochu nezvyčajným spôsobom. Majiteľ bratislavskej reštaurácie pomáha ľuďom tak, že im dáva stravu „na sekeru."

Môžu sa u neho najesť aj ľudia, ktorí práve nemajú peniaze. Niektorí zaplatia neskôr, iní vôbec. Pre neho to ale nepredstavuje žiadny problém, obslúži ich s úsmevom a je rád, že z jeho podniku neodchádzajú hladní.

Reštaurácia bola donedávna známa hlavne pizzou a kebabom. Dnes tam robia aj denné menu. Na dverách jeho reštaurácie na Námestí slobody má zaujímavý oznam: „U nás sa môžete najesť aj bez peňazí".

Táto ponuka najprv prekvapila aj samotného kuchára Dominika Valenta. A tak, ako niektorí návštevníci nevedeli, čo si majú o tom myslieť.

Zdroj: Reflex

Majiteľovi podniku, ktorý pochádza z Macedónska a na Slovensko prišiel pred ôsmimi rokmi, nikto inak nepovie ako „Cuky".

Najprv v reštaurácii pracoval ako čašník a pred dvomi rokmi sa stal šéfom prevádzky. Vtedy dostal nápad, ako môže pomáhať ľuďom. Z vlastnej skúsenosti vie, aké hrozné je byť hladný a bez peňazí. U neho v bistre sa môžu najesť ľudia z ulice, ale aj takí, ktorí majú práve hlboko do vrecka.

Možno je to prekvapujúce, ale väčšina zákazníkov to, čo zje neskôr naozaj zaplatí. No aby jeho dobrotu nezneužívali, stanovil si jasné pravidlá.


BRATISLAVA/Reflex

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Jedlo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.