Už ste ich navštívili? Toto sú najkrajšie miesta na Slovensku

Štrbské Pleso, Tatry
Zdroj: Shutterstock.com

Spišský hrad, Banská Štiavnica alebo Bardejov. Aj tieto miesta sú označené za najzaujímavejšie na Slovensku.

Slovensko je síce malá krajina, ale o to bohatšia na prírodné krásy. Svojou výnimočnosťou očarí nejedného turistu. Od nížin, cez kopce až po Tatry. Portál Slovakia.travel zverejnil miesta, ktoré si určite musíte pozrieť. 

BRATISLAVA

Hlavné a najväčšie mesto Slovenska v sebe ukrýva viac, ako ste si možno mysleli. Označovaná aj za krásavicu na Dunaji vám ponúkne históriu, kultúru aj zábavu. Okrem histórie vás zaujme aj súčasnosťou. Toto “malé veľkomesto” vás pohltí svojimi mestskými uličkami, krásnymi budovami a námestiami. Ak si plánujete výlet do hlavného mesta, určite nezabudnite na pamiatky ako Bratislavský hrad, Slavín, z ktorého je nádherný výhľad na celé mesto alebo Slovenskú národnú galériu.

Zdroj: shutterstock/TTstudio

VYSOKÉ TATRY

Tatranský región na severe Slovenska je pre turistov najlákavejší. Vzhľadom na neobyčajnú koncentráciu prírodných krás si vyslúžili názov “miniatúrne Alpy”. Či ich navštívite v lete alebo v zime, stále budete mať čo robiť. V zime si cez deň môžete zalyžovať a večer si oddýchnete vo wellness. Medzi najlepšie zjazdovky patrí Štrbské pleso a Skalnaté pleso, na ktorom môžete lyžovať až do polovice mája. V lete na vás čaká turistika v lesoch. A verte, chodníkov je tam viac než dosť. Či už pre začiatočníkov alebo pokročilých.

Zdroj: Shutterstock/Paul Aniszewski

SPIŠSKÝ HRAD

Vo východnej časti Slovenska sa nachádza viacero hradov. Ten najzaujímavejší je Spišský hrad. S rozlohou cez štyri hektáre získal titul najväčšia hradná zrúcanina v strednej Európe. Výstavba sa začala začiatkom 12. storočia. V roku 1780 ho zničil požiar. Na hrad vedie náučný chodník s niekoľkými zástavkami, kde si môžete prečítať o histórii. V roku 1993 bol Spišský hrad zapísaný do Zoznamu pamiatok svetového dedičstva UNESCO.

Zdroj: Shutterstock/Antolii Lyzun

KOŠICE

Druhé najväčšie slovenské mesto leží na rieke Hornád vo východnej časti Slovenska. Má bohatú históriu a prežíva aj veľmi dynamickú súčasnosť.  Ak sa vyberiete na výlet do Košíc, nenechajte si ujsť historické centrum, ktoré je najväčšou mestskou pamiatkovou rezerváciou na Slovensku. Navštívte aj Hlavné námestie, ktoré je označené za jedno z najkrajších na Slovensku a dominantu mesta Dóm sv. Alžbety.

Zdroj: Shutterstock/Oscity

NÁRODNÝ PARK SLOVENSKÝ RAJ

Ak patríte medzi milovníkov turistiky, Slovenský raj je práve pre vás. Všetko čo potrebujete, je kvalitná obuv, pitie a jedlo na cestu. Nachádza sa v ňom jedna z najväčších ľadových jaskýň na svete. Okrem nej v ňom nájdete aj krásne vodopády. Slovenský raj patrí medzi najmladšie národné parky na Slovensku.

Zdroj: Shutterstock/Cipolina

ĽUDOVÁ ARCHITEKTÚRA- DREVENÉ KOSTOLY

Medzi najkrajšie ľudové stavby sú zaradené drevené kostolíky, ktoré sú svojou stavbou jedinečné. Výnimočnú celosvetovú hodnotu majú kostoly Karpatského oblúka, ktoré sú od roku 2008 zapísané v UNESCO. Patria medzi ne: rímsko-katolícke kostoly v Hervartove a Tvrdošíne, evanjelické artikulárne kostoly v Kežmarku, Leštinách a Hronseku a kostoly východného obradu v Bodružali, Ladomírovej a Ruskej Bystrej.

Zdroj: shutterstock/ Oscity

BANSKÁ ŠTIAVNICA

Región stredného Slovenska je významný krásnymi mestami a ľúbozvučnou slovenčinou. Banská Štiavnica sa radí medzí najkrajšie a najzaujímavejšia miesta v našej krajine. Môžete si tu pozrieť Trojičné a Radničné námestie. Tie sú oddelené gotickým kostolom sv. Kataríny a budovou radnice so štíhlou hodinovou vežou.

Zdroj: shutterstock/ Anatolii Lyzun

Medzi ďalšie najzaujímavejšie miesta na Slovensku sa radia:

Jaskyne Slovenského krasu
Bardejov
Piešťany- kúpele
Jánošíkove diery
Vlkolínec


BRATISLAVA/bh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.