Kuriózne nehody z Vysokých Tatier. Aj toto sa deje na svahoch

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Dobrovoľní záchranári zasahovali vo februári 141-krát.

Príčinou väčšiny úrazov na lyžiarskych svahoch vo Vysokých Tatrách, pri ktorých vo februári zasahovali dobrovoľní záchranári, bola nepozornosť, rýchla jazda a nezvládnutie jazdy na lyžiach. Záchranári sa však stretli aj s kurióznymi situáciami a úrazmi.

"V jednom prípade došlo k pomerne vážnemu úrazu lyžiarky. Pri jazde na vleku smerom hore vlastnou nepozornosťou narazila do stožiara vleku, pričom utrpela zlomeninu nosa a predlaktia," opísal Jaroslav Švorc, predseda Tatranskej horskej služby – dobrovoľného zboru.

Ďalší netradičný zásah zaznamenali začiatkom februára. "Staršej slovenskej lyžiarke sa na zjazdovke počas jazdy rozpadli lyžiarske topánky do takej miery, že neboli použiteľné pre bezpečný zjazd. Preto ju členovia THS-DZ pomocou snežného skútra prepravili bezpečne dolu pod svah," opísal.

Dobrovoľní záchranári zasahovali vo februári 141-krát, a to v lyžiarskych strediskách na Štrbskom Plese, v Ždiari – Strednici a Bachledovej doline – Jezersku. "Až 35 úrazov bolo ťažkých, spojených s poraneniami hlavy, otrasmi mozgu, bezvedomím, vnútornými zraneniami či zlomeninami," informoval Švorc.

VYSOKÉ TATRY/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti