V Bratislave predstavili jednu z najdrahších kníh. Z jej ceny sa vám hlava zatočí

Sixtínska kaplnka v knihe.
Zdroj: TV Markíza

Sixtínsku kaplnku môžete mať už aj doma v podobe knihy.

Sixtínsku Kaplnku môžete mať už aj doma - dokonca v životnej veľkosti. A to v podobe knihy. Poďte sa spolu s nami pozrieť na jedinečné trojzväzkové dielo, z ktorého ceny sa môže človeku zakrútiť hlava.

Do Sixtínskej kaplnky vo Vatikáne prichádzajú denne tisícky turistov. Johann Wolfgang Goethe povedal, že kto kaplnku nevidel, nemôže mať predstavu o tom, čo dokáže jeden človek. V talianskom vydavateľstve sa rozhodli túto krásu zvečniť v knihe, v podobe technicky dokonalých fotografií.

Nafotiť takéto dielo nebolo vôbec jednoduché. Trvalo to 65 nocí. Cez deň je totiž Sixtínska kaplnka otvorená pre návštevníkov a tak museli pracovať vždy od ôsmej večer do štvrtej rána.

Každú maľbu fotili po malých kúskoch a dokopy spravili 270-tisíc fotografií. Použili špeciálnu technológiu - takzvané panoramatické hlavy, na ktoré upevnili 500 mm objektívy, ktoré im museli vyrobiť na mieru aby mohli zachytiť detaily.

Dielo má tri zväzky. Dokopy bude na svete 1999 výtlačkov - a to aj v slovenskej verzií. Knihy si v kabelke len tak neodnesiete, dokopy vážia vyše 30 kilogramov. Ich cena je 12 500 eur. Ak by ste však chceli mať toto dielo doma, treba sa poponáhľať. Väčšina výtlačkov je už totiž vypredaná.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti