Brazília sa vyzliekla na protest proti závislosti na rope a za bezpečnosť cyklistov

Ilustračné foto.
Zdroj: Reuters

Jazda naháčov má prezentovať spojenie cyklistov z celého sveta, ktorí chcú, aby ľudia pochopili, že cyklistika je budúcnosťou dopravy.

Túto nedeľu (12.3.) sa v Brazílii konala tradičná jazda naháčov na bicykloch. Tento rok sa medzinárodná akcia s názvom The International World Naked Bike Ride konala v nedeľu v dvoch brazílskych mestách Sao Paulo a Rio de Janeiro. Napísali The New York Times.

Nahí jazdci svojim sprievodom chcú upozorniť na bezpečnosť pri jazde na bicykloch, dodržiavanie pravidiel premávky, na ochranu životného prostredia a tiež chcú poukázať na závislosť sveta na rope. Podobné akcie sa budú konať aj v juhoafrickom Kapskom meste a v austrálskom Melbourne.

Jazda naháčov má prezentovať spojenie cyklistov z celého sveta, ktorí chcú, aby ľudia pochopili, že cyklistika je budúcnosťou dopravy v znečistených mestách. Rovnako je to demonštrácia nahoty, ktorá chce poukázať na pozitívny vzťah k vlastnému telu. Mnoho účastníkov nebolo úplne nahých, ale boli sporo odetí a pomaľovaní rôznymi farbami i sloganmi.


BRATISLAVA/NEW YORK TIMES, ROCK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Demonštrácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.