Zverejnili tajný kód, ktorý bude kamuflovať smrť kráľovnej Alžbety II.

Britský princ Charles vítal svoju matku počas slávnosti kráľovniných 90. narodenín.
Zdroj: TASR

Už teraz existuje presný plán, čo nastane po smrti hlavy britskej monarchie.

Znie to ako z filmu o Jamesovi Bondovi. Niektoré, pre nás, absurdity z akčných filmov sa však používajú aj v skutočnom svete. Už teraz existuje presný plán, čo nastane, keď zomrie hlava britskej monarchie. Tento plán obsahuje aj tajný kód, ktorý kamufluje správu o kráľovninej smrti. Kód znie „London Bridge is down" (Londýnsky most padol). Či je stále taký tajný, je už otázne, pretože ho zverejnil britský portál DailyMirror.

Pri posledných hodinách života kráľovnej Alžbety II. (90) bude pravdepodobne jej osobný lekár, profesor Huw Thomas. Ten bude kontrolovať prístup do jej izby a bude mať pomocné slovo pri rozhodovaní, čo presne povedia verejnosti.

O jej smrti pod tajným kódom bude ako prvý informovať kráľovnej tajomník Sir Christopher Geidt premiéra. Tajomník bude na zabezpečených linkách hovoriť heslo London Bridge is down.

Zdroj: TASR

Smutnú správu sa najskôr dozvedia všetky dôležité britské a zahraničné orgány. Neskôr informáciu dostanú televízie, rádia a tlač, ktoré ju sprostredkujú verejnosti. Médiá majú presné inštrukcie, čo a ako majú vysielať. Z rádií Radio 4 a Radio 5 odznie legendárna veta „This is the BBC from London (Toto je BBC z Londýna)".

Ľudia pôjdu z práce domov skôr a piloti oznámia správu o smrti kráľovnej cestujúcim. Kráľom sa stane Princ z Walesu (Charles) a kráľovnou Camilla, ktorí navštívia Anglicko, Wales, Škótsko a Severné Írsko.

Ak kráľovná Alžbeta II. zomrie v zahraničí, jej telo prevezie kráľovské lietadlo. Ak zomrie v Škótsku, jej telo bude ležať v pokoji v paláci v Holyroode, v Edinburghu. Palác strážia lukostrelci a kráľovská stráž. Rakvu s telom následne transportujú vlakom.

Oltár bude v Buckinghamskom paláci. V deň smrti najdlhšie žijúcej britskej panovníčky zrušia mnohé podujatia a zakážu hrať golf a iné hry v kráľovských parkoch.

Tento plán mal vzniknúť už v roku 1960. Čo bude nasledovať ďalej, to už sa dočítate v našom článku - Toto sa bude diať po smrti kráľovnej.

Zdroj: TASRLONDÝN/DailyMirror, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovná Alžbeta II.

Dôležité udalosti