Žene odstránili nádor ťažký ako 10-ročné dieťa. Zverejnili jeho fotku

Pacientka sa uzdravila.
Zdroj: Profimedia.sk

Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre slabšie povahy.

Lekári zachránili život žene, ktorá mala jeden z najväčších nádorov na svete. Unikátna operácia prebehla v Mexiku. Pacientke vyoperovali z brucha nádor, ktorý vážil viac ako 32 kíl. Takú váhu má, na porovnanie, približne 10-ročné dieťa.

Dvadsaťštyriročnej žene, ktorá nechcela byť menovaná, hrozilo zlyhanie srdce. Lekári preto museli ihneď konať. O úspešnej operácii informovali verejnosť až po tom, čo si boli istí, že pacientka je v úplnom poriadku a vrátila sa k bežnému životu. Od zákroku ubehlo šesť mesiacov.

Zdroj: Profimedia.sk

Pacientka nechápala, čo sa s ňou deje. Napriek tomu, že bola na diéte a ruky aj nohy mala stále chudšie a chudšie, jej brucho rástlo do veľkých rozmerov. Až návšteva u lekára odhalila vážny problém.

Nádor narástol do takých rozmerov, že jej robilo problém prejsť sa a zle sa jej dýchalo. Doktor Erik Hanson Viana (27), ktorý ženu operoval, si myslí, že ide o najväčší odstránený nádor v celku.

Žene sa dnes darí dobre. Už dva dni po operácii odišla domov a teraz by ste ani nespozorovali, že bola v ohrození života. Portál DailyMirror zverejnil zábery po zákroku, ktoré nie sú vhodné pre slabšie povahy.

Zdroj:DailyMirror

MEXIKO/DailyMirror, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.