Dievčaťu došiel na opustenej ceste benzín. Prežila tam päť dní hrôzy

Amber Vanhecke
Zdroj: YouTube/DesertMisadventureVideoJournal

Zachránil ju obrovský nápis, ktorý vytvorila z kameňov.

Študentka z Texasu prežila päť dní hrôzy na opustenej ceste v aute v blízkosti Grand Canyonu na okraji Arizony. Mladé dievča uviazlo uprostred púšte po tom, čo jej došiel benzín. Po dlhých dňoch strachu o život ju objavil pilot záchranného lietadla.

Amber Vanhecke (24) sa vydala na výlet 10. marca. GPS ju naviedlo na neexistujúcu cestu, kde jej došiel benzín. Na záchrancu čakala s minimálnou potravou a tekutinami päť dní. Objavili ju až vďaka veľkému nápisu „HELP" (pomoc), ktorý vytvorila z kameňov.

V piaty deň sa vzdialila od auta na viac ako 17 kilometrov hľadať telefónny signál. Na aute nechala odkaz, keby sa tam náhodou niekto objavil. Študentke sa na chvíľu podarilo zavolať na núdzové číslo. O 40 minút na to objavil jej auto letecký záchranár, ktorý ju transportoval do nemocnice.

Zdroj:Facebook/VirginaCha10News

Pilot Jonah Nieves sa vyjadril, že študentka bola dehydrovaná, no mala veľkú chuť bojovať a nevzdávala sa. Vďaka tomu prežila.

Amber svoj príbeh vyrozprávala v relácii podobnej nášmu Teleránu Good Morning America. „Panikárila som, vzlykala a plakala. Cítila som sa ďaleko od všetkého a všetkých," vyjadrila sa. Jedla len orechy, semená a sušené ovocie. V jeden deň okolo nej prešlo auto, no nikto si ju nevšimol. Hneď potom urobila na ceste barikády, aby ju už nikto ďalší neprehliadol. Na ceste sa však ďalšie auto nezjavilo.

V zúfalstve, že zomrie, nakrútila videá pre priateľov a rodičov. Tie teraz zverejnila na internete. Amber je už v poriadku a vrátila sa do školy. Celú hospitalizáciu uhradila vďaka finančnej zbierke, ktorú zorganizovali dobrí ľudia.

https://www.youtube.com/watch?v=5pWEJcVHawoARIZONA/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Grand canyon

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.