Žena nemohla otehotnieť. Dieťa preto porodil otec

Chris Rehs-Dupin s dcérkou.
Zdroj: Facebook/ChrisTRehs-Dupin

Bizarný príbeh má šťastný koniec a manželia sa tešia z krásnej dcéry.

Keď sa naňho niekto pozrel, uvidel mocnú postavu, mužné črty tváre, no aj rastúce tehotenské brucho. Američan Chris Rehs-Dupin počas deviatich mesiacov priťahoval pohľady okoloidúcich. Ľudia sa za ním len neveriacky otáčali. Tridsaťtriročný muž z Ohia však všetko pretrpel s láskou. Pre svoju manželku a ich začínajúcu rodinu bol pripravený čeliť mnohým krutým poznámkam okolia. O ich nezvyčajnom príbehu píše DailyMirror.

Chris spoznal manželku Amy, keď mali okolo dvadsať rokov a pracovali spolu v letnom tábore pre deti. Už vtedy sa do seba zamilovali. Amy neprekážal ani fakt, že jej partner bol v minulosti ženou. Chris o odlišnom vnímaní vlastného pohlavia vedel už od vysokoškolských čias. Nechcel však brať žiadne hormóny, pretože bol so sebou spokojný.


Zdroj:Instagram/goldrushvibes

„Keď som ho stretla, vedela som, že problém s jeho sexualitou je v jeho mysli. Nezáležalo na tom, ako vyzeral," vysvetľuje svoje myšlienkové pochody Amy. Tvrdí, že vždy milovala každú jednu časť Chrisovej osobnosti.

Mladý pár spečatil svoj vzťah svadbou v októbri 2012. Odvtedy túžili po dieťati. Našli si darcu spermií a Amy podstúpila umelé oplodnenie. Po piatich neúspešných pokusoch a jednom potrate už pomaly strácali nádej. Keď Chris videl, koľko smútku im to prinieslo do vzťahu, rozhodol sa podstúpiť oplodnenie sám. A podarilo sa.

Nebolo to ľahké

Pre oboch manželov to bolo psychicky, ale aj fyzicky náročné obdobie. Amy vždy túžila vynosiť dieťa a musela sa zmieriť s myšlienkou, že to bude inak. Chris naopak bojoval so svojou mužskou identitou a ťažko znášal telesné zmeny, ktoré tehotenstvo prinieslo. Cítil sa neustále choro, brucho aj prsia mu začali rýchlo rásť. Jeho hormonálna hladina sa menila.

„Tehotenstvo je jednoducho ženská vec. Bolo to proti mojej prirodzenosti," opisuje situáciu Chris. Keď sa malá Hayden narodila v decembri 2014, manželia rýchlo zabudli na všetky problémy. „Obaja sme plakali, keď sme ju držali v náručí. Naše prosby boli vyslyšané," povedal šťastný otec. 

V týchto dňoch poskytli rodičia médiám rozšírené rozhovory.

Zdroj:Facebook/ChrisTRehs-Dupin

Dojčenie bol problém

Chris bol odhodlaný, že dojčiť dcéru nebude. Čerstvá mama Amy teda začala užívať špeciálnu antikoncepciu, ktorá prekabátila jej telo, aby si myslelo, že je tehotná. Prijímala špeciálny hormón, ktorý mal u nej spustiť produkciu mlieka. Tento pokus bol neúspešný, a tak Chris pre dobro dcéry pristúpil aj na dojčenie.

Rozhodol sa pre premenu

Keď Chris sledoval, ako dcéra rastie, vedel, že jej nechce ublížiť. Nechcel, aby si musela prejsť posmechom okolia. Chcel byť pre ňu mužským vzorom a dobrým otcom. Preto podstúpil aj hormonálnu premenu. Každých desať dní mu lekári vpichli testosterónovú injekciu a začal sa telesne meniť na muža .

V ten istý mesiac sa Amy pokúsila znovu otehotnieť. Tentoraz úspešne. Ich syn sa narodil v októbri minulého roka. Obaja partneri sú teraz konečne šťastní. Z nepochopenia okolia si ťažkú hlavu nerobia.

„Ako rodina sme si prešli úžasnou cestou. Máme dve deti a Chris je konečne spokojný so svojím telom," dodáva na záver už dvojnásobná mama a dúfa, že sa im podarí mať aj tretie dieťa.

Ich nezvyčajný príbeh delí ľudí na dva tábory. Problematika transsexuality je pre spoločnosť stále náročnou témou. Každý si však svoj názor na túto kontroverznú rodinu musí vytvoriť sám.

Zdroj:Mirror.co.uk

OHIO/jd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Transexuál

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.