Toto sa deje s vaším mozgom, keď dostanete lajk

Značka Like na Facebooku
Zdroj: Shutterstock.com

Cvičenie, pitie alkoholu alebo lajk na fotke má na náš mozog rovnaký vplyv.

Sociálne siete nám dávajú možnosť prezentovať sa len v tom najlepšom svetle. Pridávame fotky a videá z dovoleniek a tešíme sa, keď dostaneme lajk. Reakcie ostatných ľudí na naše príspevky v nás vyvolávajú pocit šťastia. A viete, čím je to zapríčinené?

Profesor z newyorskej univerzity Adam Alter, ktorý sa zaoberá sociálnymi sieťami, vysvetlil, čo sa deje v našom mozgu keď dostaneme lajk. Píše portál Businessinsider.

Pri rôznych aktivitách, ktoré sú pre nás príjemné, sa v našom tele uvoľňuje látka dopamín, prezývaná aj hormón šťastia. Či už je to hodina v posilňovni alebo večer s kamarátmi v bare, je to to isté. Hormón sa uvoľní a nás zaplaví pocit šťastia. Tento proces sa v našom tele deje, aj keď dostaneme lajk na fotku, o ktorú sme sa tak dlho snažili. “Pocit, ktorý to v nás vyvoláva, je podobný, ako keď užijeme drogu. Preto je toľko ľudí na sociálnych sieťach závislých,” hovorí Adam.

Dopamín má na naše telo pozitívny vplyv, takže ak nabudúce pridáte príspevok a lajky budú stúpať, nemusíte sa báť, že by ste škodili svojmu zdraviu.

Zdroj: Youtube/ Ditch the Label

BRATISLAVA/bh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.