Podľa lekárov mala zomrieť krátko po narodení. Dnes je z nej dospelá žena

Nusrit Shaheen so synovcom.
Zdroj: Profimedia.sk

Nelly trpí vzácnou chorobu. Napriek tomu žije naplno.

V deň narodenia jej lekári dávali pár hodín života. Dnes má Nusrit Shaheen 33 rokov a vonkoncom sa nevzdáva. Aj napriek diagnostikovanej chorobe, si chce život užívať. Nusrit trpí vzácnym kožným ochorením Harlequin Ichtyosis. Pokožku má po celom tele šupinatú, tvrdú a sfarbenú dožlta. Oči a uši nemá dostatočne vyvinuté a ochlpenie je u nej len zriedkavé, píše portál DailyMail.

Nusrit je jediná na svete, ktorá sa dožila tak vysokého veku. Jej rodičia už stratili tri deti, ktoré trpeli tou istou vrodenou vadou. “Cítite sa bezmocne, pretože vyzeráte inak,” hovorí Nusrit.

Zdroj: Profimedia.sk

Jej život si vyžaduje každodenné plánovanie. Dôležitá je najmä starostlivosť o pokožku, ktorú treba oškrabávať. Napriek ťažkej chorobe sa stala športovou trénerkou a všetko zvláda na jednotku. “Moje pozitívne myslenie mi v živote veľmi pomáha. Baví ma chodiť do práce, zarábať peniaze a žiť normálny život,” dodáva.

Nelly má dokonca vlastný televízny program - Nelly: Hadia žena, vďaka ktorému pomáha aj ostatným ľuďom trpiacim touto chorobou. “Chcem ukázať ostatným, že aj s takouto diagnostikou sa dá prežiť kvalitný život plný radosti,” hovorí.

Tvrdí, že život je ťažší, keď dospejete. Viac si uvedomuje pohľady ľudí na ulici. Dnes žije so svojím bratom, s jeho ženou a ich deťmi. Sú pre ňu veľkou oporou a život bez nich si nevie predstaviť.

Zdroj: Profimedia.sk


BRATISLAVA/bh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti