Vo vesmíre bol 125 dní. V Teleráne si nevedel vynachváliť jedálniček pre kozmonautov

Sergej Revin v Teleráne
Zdroj: TV Markíza

Pozrite si zaujímavý rozhovor o veciach, o ktorých nemáme ani tušenie.

Do Telerána dnes zavítal vzácny hosť. Ruský kozmonaut Sergej Revin, ktorý strávil vo vesmíre 125 dní a 50 minút. Aj keď si mnohí z nás ani nevedia predstaviť, aké je to byť vo vesmíre štyri mesiace, pre Sergeja to bol primeraný a príjemný čas. Priznal však, že mu už chýbali blízki, ktorí zostali na Zemi.

Rodák z Moskvy bol na 20-ročnej vesmírnej stanici ISS, ktorá obiehala okolo Zeme. Za čas strávený vo vesmíre museli splniť približne 50 experimentov a množstvo úloh

Ľudí na zemiu vždy zaujíma, ako a čo kozmonauti jedia. To sa ho spýtali aj Lenka s Romanom. Sergej sa pri tejto otázke pousmial, pretože mu vo vesmírnej stanici veľmi chutilo. Podotkol, že nie je vegetarián, a preto si vychutnával rybacie a mäsové konzervy, rôzne polievky či džúsy, ktoré si rozrábali, ale aj čerstvé rajčiny. Tie im doviezla zásobovacia vesmírna loď.

Podľa jeho slov je veľmi dôležité, aby kozmonauti počas pobytu vo vesmíre cvičili a udržiavali sa vo forme. Inak by im ochablo svalstvo a stratil by sa im vápnik z kostí. „Ak by sme necvičili, mohli by sme mať problémy. Veteráni ich kedysi mali aj po krátkom pobyte vo vesmíre. Teraz je to inak," povedal. Sergej dodal, že je veľmi dôležité, aby sa vrátili na Zem zdraví.

Pozrite si celý rozhovor z Telerána.


BRATISLAVA/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kozmonaut

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.