Chcete, aby váš pes žil dlho a kvalitne? Pridajte mu do stravy tieto veci

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shevs/shutterstock.com

Granule nemusia psovi dodať všetky prospešné látky.

Hneď ako ho prinesiete domov, viete, že to je láska na celý život. Nie nadarmo sa hovorí, že pes je najlepší priateľ človeka. Robíme všetko pre jeho blaho a staráme sa o to, aby bol šťastný. Vymýšľame spôsoby ako mu spestriť stravu a neublížiť mu. Ak chcete aby mal váš pes zdravý a dlhý život, je dôležité obohacovať mu stravu o tieto veci, píše portál DailyMail.

Kokosový olej

Ak ste milovníkom zdravej stravy, tento olej by sa mal nachádzať aj u vás doma. Má bohaté využitie v kozmetike, ale aj v kuchyni. Pokojne ho môžete pridávať aj do stravy vášho miláčika. Olej zjemní srsť, pridá lesk a obmedzí pĺznutie. Taktiež pôsobí ako prírodný repelent proti blchám a kliešťom.

Omega 3 mastné kyseliny

Ak máte pocit, že srsť vášho psa stráca lesk, pridajte do jeho stravy omega-3 mastné kyseliny. Nájdete ich v rybách, ktoré obsahujú aj zdravé tuky. Okrem krásnej srsti, bude mať silné kosti, lepší metabolizmus a bude menej pĺznuť. Ak chcete znížiť riziko srdcových ochorení, používajte lososový olej, ktorý znižuje cholesterol a zlepšuje prietok krvi.

Kolagén

Je známe, že kolagén u ľudí zlepšuje stav kostí, kĺbov a šliach. Tento istý vplyv má aj na zvieratá. Veľa psov má s nimi problémy. Či už je to spôsobené chôdzou po schodoch alebo zlou stavbou tela. Ak pridáte do jedla kolagén, môžete ho zbaviť bolesti. Nájdete ho v kapuste, v čerstvom ovocí, mrkve alebo v morčacom mäse. Všetky tieto potraviny môžete pridať do stravy vášho psa.

Bielkoviny

Vášmu psovi môžete kúpiť granule od výmyslu sveta. S rôznymi zložkami proti alergiám alebo s mäsom, ktoré má najradšej. Či sú naozaj ale také prospešné ako sa uvádza na balení, je otázne. Čoraz viac ľudí prechádza na takzvanú BARF (surovú) stravu. Tá je bohatá na bielkoviny a majiteľ presne vie, čo má pes v miske. Ak má pes dostatok bielkovín, v jeho tele nezostane miesto pre nežiaduce baktérie.

Vyhnite sa obilninám

Psi sú prirodzení mäsožravci a pridávaním obilnín do jeho stravy mu škodíte. To môže viezť až k intolerancii, črevným problémom alebo alergiám. Tie sa môžu prejaviť rôznymi spôsobmi. Napríklad svrbením, zvracaním alebo problémami s ušami.

BRATISLAVA/bh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Strava

Dôležité udalosti