Chcete tvorivé prostredie a slobodu v práci? Najnovšie trendy dorazili na Slovensko

Ilustračné foto.
Zdroj: TV Markíza

Ľudia majú k dispozícii vlastný stôl s počítačom, internet, kuchynku či miestnosť na prijímanie návštev. Všetko, čo v modernom zamestnaní potrebujete.

Počuli ste už o coworkingu? Trend, ktorý v zahraničí funguje už roky, prišiel aj na Slovensko. Málokto však vie, čo to vôbec je a že už aj u nás je možnosť kreatívneho priestoru pre tých, ktorí nechcú vyhadzovať veľa peňazí za vlastné kancelárie.

Inšpirácia prišla zo západnej Európy. Nejde o klasické kancelárske priestory, ale o flexibilné miesto, kde môže prísť ktokoľvek, kedykoľvek, na ako dlho chce.

„Je tu priestor pre ľudí, pre ktorých je mať vlastnú kanceláriu menej výhodné a pracovať z domu nechcú, lebo tam majú najlepšieho kolegu chladničku, posteľ alebo televíziu," vysvetľuje prevádzkovateľ Tomáš Gebe.

Ľudia majú k dispozícii vlastný stôl s počítačom, internet, kuchynku či miestnosť na prijímanie návštev. Všetko, čo v modernom zamestnaní potrebujete.

Takéto pracovné prostredie využívajú väčšinou programátori, web dizajnéri alebo jednoducho ľudia, ktorí nemusia pracovať na jednom mieste. Zatiaľ sú podobné centrá najmä vo veľkých mestách. Je však veľmi pravdepodobné, že sa trend bude veľmi rýchlo šíriť a časom ich bude iba pribúdať.

Viac v reportáži Andrey Leitmannovej:


KOŠICE, BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme trend

Dôležité udalosti