Mauglího dievča! Našli dieťa, ktoré roky žilo v rezervácii len s opicami

Mauglího dievča! Dieťa roky žilo v rezervácii len s opicami
Zdroj: TASR/ AP

Po pobyte v nemocnici, kde ho učia ľudskému správaniu, začalo dievča chodiť a normálne jesť pomocou rúk.

Indická polícia zisťuje totožnosť dievčaťa, ktoré žilo v prírodnej rezervácii so skupinou opíc. Vek dievčaťa, ktoré nerozpráva, odhaduje na desať až 12 rokov. Keď dieťa v januári našli, nemalo na sebe žiadne oblečenie, bolo podvyživené, chodilo po štyroch a jedlo ústami priamo zo zeme, povedal podľa agentúry AP lekár štátnej nemocnice v meste Bahrajč v severoindickom štáte Uttarpradéš.

Po pobyte v nemocnici, kde ho učia ľudskému správaniu, začalo dievča chodiť a normálne jesť pomocou rúk. Podľa lekárov ešte stále nevie rozprávať, ale rozumie, čo sa jej povie "a dokonca sa aj usmieva".

https://www.youtube.com/watch?v=H2kiToBV8bA


Dievča potulujúce sa s opicami zbadali podľa miestneho policajta ako prví drevorubači. Zdalo sa im, že sa v ich spoločnosti cíti bezpečne. Keď sa im ho však pokúsili odobrať, opice ich odohnali.

Neskôr dievča zbadal v prírodnej rezervácii iný policajt. Keď na dievča zavolal, opice naňho zaútočili, ale podarilo sa mu ho zachrániť a odviezť vo svojom aute. Kým sa nezistí totožnosť dieťaťa, umiestnia ho do detského domova.

Denník Times of India uviedol, že najdúch dostal prezývku "Mauglího dievča". Polícia vraj pracuje aj s verziou, že rodičia dieťa opustili.

Zdroj: YouTube/ ANI News

INDIA/ TASR

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Mauglí

Dôležité udalosti