Takto bojujú so stresom Bill Gates či Warren Buffett. Poradia vám pár trikov

Bill Gates
Bill Gates Zdroj: TASR

Najúspešnejší ľudia sveta vám ukážu, ako si zachovať chladnú hlavu.

Stres sa v dnešnej dobe týka väčšiny z nás. Nemali by sme ho však brať na ľahkú váhu. Nebezpečne ovplyvňuje nielen našu psychickú pohodu, ale aj naše zdravie. O jeho rizikách sa rozpráva veľa. A predsa ho často nevieme ovládnuť. Viete si však predstaviť, koľko tlaku musia zvládnuť najvplyvnejší ľudia na svete? Bill Gates, Tim Cook či Warren Buffet si rokmi museli vybudovať odolnosť voči napätým situáciám. Teraz vám prezradia, ako si pri množstve povinností vedia zachovať vnútorný pokoj. Píše o tom Independent.

Bill Gates číta pred spaním

Zakladateľovi Microsoftu pomáha čítanie. Prezradil, že pred spaním musí čítať aspoň hodinu. Gates, priznáva, že si nechá občas poradiť aj od Buffetta. Naučil sa od neho uľahčiť si život. Neberte teda povinnosti príliš vážne. Nič nie je také zložité, ako sa na prvý pohľad zdá. Zbavte sa zbytočností a sústreďte sa na aktivity, ktoré majú pre vás význam.

Tim Cook ignoruje cynikov

Generálny riaditeľ Applu má svoj liek na stres. Študentom na univerzite v Glasgowe poradil, aby sa pozitívne naladili a nepočúvali myšlienky negatívnych ľudí.

„Ak tak neurobíte, stanú sa rakovinou vo vašej mysli a vy si začnete myslieť, že niečo nedokážete, alebo že život je negatívny," upozorňuje.

Warren Buffett hrá na ukulele

Tretí najbohatší muž sveta stresu len tak ľahko nepodľahne. Bojuje proti nemu zaujímavými koníčkami. Rád hrá na ukulele a dokonca už niekoľkokrát vystupoval. Robí to múdro. Aktivity, ktoré zamerajú našu myseľ na jednu činnosť, pomáhajú redukovať stres. Cítite častú úzkosť? Učte sa hrať na hudobnom nástroji.

Sheryl Sanberg staví na spánok

Aj prevádzková riaditeľka Facebooku má svoj malý trik. Každú noc pred spaním vypne mobil aj počítač. Sústredí sa len na spánok. Mnohé štúdie dokázali, že žiarenie z našich elektronických pomocníkov škodí. Sheryl sa tak môže vyspať oveľa lepšie. A dobrý spánok je efektívna zbraň proti stresu.

Jack Dorsey sa drží rozvrhu

Spoluzakladateľ Twitteru si všetko podrobne plánuje. Vyhne sa tak nečakaným situáciám, ktoré ho vedia vystresovať. Každý deň v týždni si rozdelí podľa povinností. V pondelok si vybaví všetky stretnutia, v utorok sa sústredí na vývoj nových produktov, v stredu sa venuje marketingu, vo štvrtok pracovným vzťahom a v piatok zlepšuje atmosféru vo firme.

„Myslím si, že stres prichádza z neočakávaných situácií," vysvetľuje.

Susan Wojciki si nájde čas na dovolenku

Riaditeľka Youtube má na uponáhľaný život svoj názor. Vždy si nájde dostatok času na oddych. Chvíle strávené s rodinou a priateľmi sú dôležité. Nikdy ho preto nepodceňte. Susan  radí, aby ste popri práci venovali čas aj načerpaniu nových síl.

Elon Musk čelí strachu priamo

Riaditeľ Tesly má na stres tiež jasný názor. Sám si prešiel náročným obdobím. Podľa neho, by sme sa nemali nechať obmedzovať našim strachom. Práve naopak. Mali by sme sa mu priamo postaviť a prekonať ho.

Indra Nooyi verí svojmu sebavedomiu

Nooyvi je úspešná podnikateľka, ktorá riadi Pepsi. Myslí si, že by si ľudia mali viac veriť. Aj v stresujúcej situácií si pripomeňte vaše dobré stránky. Nikdy nedovoľte úzkosti, aby vás zlomila.

Jeff Bezos sa veľa smeje

Smiech lieči. Myslí si to aj zakladateľ Amazonu Jeff Bezos. Vďaka nemu denno denne vyhráva nad stresom. Radí tiež, aby ste neignorovali problémy. Keď vám prídu do cesty, riešte ich. A to čo najskôr. Nevyriešené ťažkosti vás môžu dobehnúť neskôr.

LONDÝN/jd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Stres

Dôležité udalosti