Tehotná žena odmietla chemoterapiu. Obetovala tak život pre syna

Pre Danielle znamenali deti všetko.
Zdroj: Facebook/ Danielle Janofsky

Prečítajte si príbeh milujúcej matky, ktorá svojim činom rozcítila internet.

Danielle Janofsky bola usmiata žena. Milovala život, aj svoju rodinu. Keď sa dozvedela, že čaká syna, nevedela sa dočkať. Všetko však zmenil jeden nešťastný moment. Zrazu si musela vybrať. Buď ona alebo jej nenarodený syn. O tomto inšpiratívnom príbehu píše Mirror.

V máji 2015 našli mladej blondínke rakovinové znamienko. Odstránili ho a pravidelne Danielle kontrolovali. Všetko vyzeralo byť v poriadku.

Keď neskôr otehotnela s druhým dieťaťom, malo to byť bez problémov. No v šiestom mesiaci ju prekvapili bolesti brucha. Navštívila teda lekárov a prišla krutá správa. Zistila, že má typ rakoviny kože, ktorá sa rýchlo šíri do orgánov v tele. Napáda pečeň, obličky, žalúdok aj mozog. Zrazu nebolo cesty späť. Chemoterapia by ohrozila dieťa a Danielle si musela vybrať medzi svojím a synovým životom.

Rozhodla sa pre syna. Porodila ho cisárskym rezom 24. februára. O tri dni neskôr zomrela v náručí svojho manžela Maxa.

„Moja najdrahšia Danielle bola úžasná osobnosť. Múdra. Vtipná. Milujúca. Ak by ju láska mohla zachrániť, žila by sto rokov," napísala jej zronená matka Barbara na Facebooku.

Daniellin inšpiratívny príbeh dojal mnohých ľudí. Jej vnútorná sila a nesebecká láska zachránili jej malého synčeka Jacka. Raz, keď vyrastie a pochopí, čo sa stalo, bude vedieť, že jeho mama bola úžasná a odvážna žena. Milovala ho viac ako vlastný život.NEW YORK/jd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Chemoterapia

Dôležité udalosti