Máte problém s výberom účesu? Inšpirujte sa stylingom povoleným v Severnej Kórei

Výber účesov je skutočne široký.
Zdroj: Zdroj:Twitter/Mika Mäkeläinen

Sklamaním však je, hlavne pre mužov, že medzi povolenými účesmi nie je kultový zostrih ich dobre živeného vodcu Kim Čong una.

Severokórejčania si s módou nemusia lámať hlavy, vyriešil to za nich štát. Oficiálne úrady komunistického režimu totiž pre ženy aj mužov presne určili druhy účesov, z ktorých si môžu vybrať a ktoré sú v krajine akceptovateľné.

Keďže komunistický režim uznáva rovnosť pohlaví, aj ženy i muži majú na výber 15 typov účesov, napísal denník Mirror.

Sklamaním však je, hlavne pre mužov, že medzi povolenými účesmi nie je kultový zostrih ich dobre živeného vodcu Kim Čong una.

Zdroj: Profimedia

Vyzerá to tak, že na svoj účes má výhradné autorské práva. Napriek tomu, že muži majú na výber až 15 strihov, dôležité je mať po bokoch a vzadu vlasy ostrihané na krátko a iba dĺžka vrchných vlasov sa líši.

Povolené mužské účesy:

Zdroj:Twitter/Mika Mäkeläinen

Takže, ak sa náhodou do tajomnej krajiny chystáte na výlet, žiadne výstrelky. Extravagantné účesy by mohli pritiahnuť zlostné a odsudzujúce pohľady miestnych. Nehovoriac o dlhých vlasoch, ktoré sú neakceptovateľné. Samozrejme u mužov, ženy sú na tom lepšie.

Povolené ženské účesy:

Zdroj:Twitter/Mika Mäkeläinen

Brožúrky s povolenými účesmi sa dostali do západných médií po tom, čo ich vyfotil fínsky novinár pracujúci v Pchjongjangu Mika Mäkeläinen.

Ťažko povedať, ako sa Severokórejci pozerali na bývalú basketbalovú legendu Dennisa Rodmana, ktorý v minulosti navštívil ich vodcu. Možno preto mal na hlave šiltovku.

Zdroj: Profimedia.

BRATISLAVA/ROCK,THE MIRROR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.