Facebook posúva sociálne siete na novú úroveň. Takto budeme komunikovať

Mark Zuckerberg.
Mark Zuckerberg. Zdroj: TASR/ AP

Chcete stráviť čas s priateľmi či rodinou, ktorí sú od vás kilometre ďaleko? Tak táto aplikácia vám to umožní.

Facebook posúva interakciu na sociálnych sieťach na vyššiu úroveň. Zakladateľ Mark Zuckerberg predstavil aplikáciu Facebook Spaces, ktorá vás vďaka virtuálnej realite spojí s vašimi priateľmi ako nikdy predtým.

Chcete stráviť čas so známymi či rodinou, ktorí sú od vás kilometre ďaleko? Tak táto aplikácia vám to umožní. Musíte však, samozrejme, mať špeciálne okuliare s ovládačmi, ktoré sa momentálne predávajú za 600 eur.

Facebook Spaces práve pre cenovú dostupnosť zariadení nie je niečo, čo sa okamžite stane masovým hitom. Internetový gigant nám však otvára a ukazuje nové možnosti, ktorými sa budú sociálne siete uberať.

Na trávenie času vo virtuálnej realite si najskôr musíte vytvoriť postavu. Jej podobnosť s vami zabezpečí profilová fotka, ktorú si vyberiete. Keď už máte vzhľad, môžete do aplikácie pozvať priateľov a tráviť s nimi čas.

Môžete napríklad navštíviť zaujímavé miesta zaznamenané na 360-stupňové videá. Virtuálna realita vás vie zobrať aj na miesta, ktoré ste s priateľmi navštívili v minulosti a zverejnili to na Časovej osi. Alebo sa môžete jednoducho len tak rozprávať. Tento štýl komunikácie bude mať úplne iný náboj ako klasický telefonát alebo videohovor.

Aplikácia má vytvárať priateľský a pozitívny priestor, v ktorom sa máte cítiť komfortne. Máte preto možnosť kohokoľvek v nej stíšiť alebo zablokovať a bude iba na vás, koho si do vášho „priestoru" pustíte.

Celý projekt je zatiaľ iba v začiatku a dostupná je iba beta verzia. Facebook sľubuje, že postupne do nej bude pridávať ďalšie zaujímavé funkcie a možnosti.

„Toto je zatiaľ iba začiatok virtuálnej reality. V budúcnosti bude meniť spôsob, akým ľudia zostávajú v kontakte s komunitami a blízkymi. Nevieme sa dočkať, kedy sa tam dostaneme," uvádza spoločnosť v závere tlačovej správy.

BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Virtuálna realita

Dôležité udalosti