Fotograf z Litvy fotí "chlpaté modelky" zásadne zospodu

Fotograf Andrius Burba.
Zdroj: TV Markíza

Andrius sa fotografovaniu venuje už roky, no preslávil ho až projekt Under horse - teda "pod koňom".

Fotograf z Litvy si založil biznis na poriadne bláznivom nápade. Fotí zvieratá, a to výhradne zospodu. Výsledok je zábavný a zaujímavý zároveň. Prípravy na fotenie trvajú aj niekoľko minút. Chlpatým modelkám sa pózovať veľmi nechce, samotné fotenie býva preto veľmi krátke.

Výsledok vyzerá profesionálne. A ako hovorí sám fotograf Andrius Burba, keď je spokojný majiteľ zvieraťa, spokojný je aj on sám.

„Niektoré zvieratá netušia, čo sa to okolo nich deje. Či stoja na stole, alebo len tak vo vzduchu. Niektoré sa boja a iným je to jedno. Len sa snažia dostať maškrtu, ktorú asistent drží v ruke. A ja fotím," hovorí fotograf Andrius Burba.

Andrius sa fotografovaniu venuje už roky, no preslávil ho až projekt Under horse - teda "pod koňom". Nápad zvečňovať zvieratá stojace na sklenenom stole zospodu ho teraz živí. Vydal dokonca aj knihu.

Fotiť zvieratá vôbec nie je jednoduché. Keď fotí psa, potrebuje dvoch asistentov, keď mu ale pózuje kôň, na pľaci je asi 40 ľudí. Hoci má Andrius zvieratá rád, čoskoro si na sklenený stôl postaví aj ľudí. Zospodu bude fotiť gymnastov a tanečníčky.


VILNIUS/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.